Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci rozliczyli włamywacza podejrzanego o 22 czyny

Data publikacji 18.06.2015

Policjanci z Komisariatu Policji w Brzeszczach zatrzymali 24 – letniego mężczyznę podejrzanego o ponad 20 kradzieży z włamaniem. Mieszkaniec Brzeszcz działał na terenie gminy oraz na terenie Śląska wykorzystując nieobecność domowników, aby z posesji kraść narzędzia ogrodnicze, które następnie, nie wzbudzając podejrzeń, sprzedawał przypadkowym osobom w atrakcyjnych cenach. Za popełnione czyny grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze od kilkunastu tygodni intensywnie pracowali nad ustaleniem i zatrzymaniem sprawcy włamań do domów jednorodzinnych i pomieszczeń gospodarczych. Włamywacz wykorzystywał nieobecność domowników, aby z posesji kraść narzędzia ogrodnicze, które następnie, nie wzbudzając podejrzeń, sprzedawał przypadkowym osobom w atrakcyjnych cenach.

W trakcie zbierania i analizowania dowodów policjanci natrafili na ślad, który wskazywał, że z przestępstwami może mieć związek 24 – letni mieszkaniec Brzeszcz. Kolejne ustalenia potwierdziły przypuszczenia policjantów, w efekcie czego policjanci zatrzymali podejrzanego w miejscu zamieszkania. Podczas przeszukania jego domu odnaleźli piłę spalinową i podkaszarkę, pochodzące z ostatnich włamań,a których jeszcze nie zdążył sprzedać. Podejrzany trafił do policyjnych aresztów, które opuścił już z dwudziestoma dwoma zarzutami kradzieży z włamaniem.

Aktualnie policjanci sprawdzają czy zatrzymany miał związek również z innymi przestępstwami, a także ustalają osoby, które odkupiły kradzione narzędzia ogrodnicze.

(KWP w Krakowie / mw)

Powrót na górę strony