Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzany o kradzieże aut wpadł na gorącym uczynku

Data publikacji 18.06.2015

Nawet do 10 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie zatrzymanemu przez policjantów z powiatu trzebnickiego podejrzanemu o kradzież samochodu marki Iveco oraz usiłowanie kradzieży VW LT. Mężczyzna wpadł w ręce policjantów na gorącym uczynku, na jednej ze stacji paliw, które m.in. sprawdzali funkcjonariusze wiedząc, że w skradzionym aucie jest mało paliwa. W chwili zatrzymania podejrzany był nietrzeźwy. Mężczyzna, który był już notowany za kradzieże aut, usłyszał w tej sprawie zarzuty.

Do zdarzenia doszło około godziny 1.00 w nocy. Właściciel samochodu marki Iveco, obudzony odgłosem uruchomionego silnika swojego auta, wybiegł na podwórko. Ponieważ sprawca kradzieży odjechał już samochodem, mężczyzna powiadomił o przestępstwie Policję.

Na miejsce skierowano niezwłocznie patrol. Funkcjonariusze z komisariatu w Obornikach Śląskich, w rozmowie z pokrzywdzonym ustalili, że w samochodzie było mało paliwa. Podejrzewając, że złodziej będzie chciał zatankować skradziony samochód, policjanci przeszukując okoliczny rejon, zaczęli sprawdzać też stacje paliw.

To właśnie na jednej z nich, funkcjonariusze znaleźli skradziony samochód, a w ich ręce wpadł mężczyzna podejrzany o kradzież auta. Jak się okazało, zatrzymany 37 - latek był pijany. Przeprowadzone badanie wykazało u niego 1,4 promila alkoholu w organizmie. Policjanci ustalili również, że mężczyzna tej samej nocy usiłował też ukraść samochód marki VW LT z innej, prywatnej posesji w Obornikach Śląskich.

Na podstawie zebranego materiału, po wytrzeźwieniu, zatrzymanemu przedstawiono zarzuty włamania do pojazdów oraz usiłowania i kradzieży aut. Mężczyźnie, za czyny, o które jest podejrzany, grozi teraz kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. O jego dalszym losie zdecyduje sąd. Obecnie funkcjonariusze sprawdzają, czy zatrzymany ma na swoim koncie jeszcze inne kradzieże samochodów, gdyż już wcześniej był notowany za podobne przestępstwa.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony