Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijany, poszukiwany i do tego w kradzionym aucie

Data publikacji 18.06.2015

Policjanci z Łomży odzyskali skradzionego na terenie Warszawy peugeota. Mundurowi zatrzymali także kierującego nim 37-letniego mieszkańca województwa małopolskiego. Okazało się, że mężczyzna nie miał prawa jazdy, był mocno pijany i dodatkowo poszukiwany przez sąd do odbycia kary pozbawienia wolności.

W miniony wtorek tuż przed północą policjanci z Wydziału Patrolowo – Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Łomży patrolując ulice miasta zauważyli na Alei Legionów jadącego zygzakiem peugeota. Ponadto jego kierowca na widok radiowozu nagle zaczął hamować. Gdy chwilę później mundurowi zatrzymali pojazd do kontroli okazało się, że od siedzącego za jego kierownicą mężczyzny mocno czuć było alkohol. Ponadto kierujący, pomimo podania rzekomo swojego nazwiska, nie potrafił podać reszty swoich danych. Dopiero, gdy funkcjonariusze znaleźli przy nim dokumenty wyszło na jaw, że 37-latek jest mieszkańcem województwa małopolskiego, a wcześniej przedstawił się danymi szwagra. Dodatkowo badanie alkomatem wykazało, że był on mocno pijany. Miał ponad 2,3 promila alkoholu w organizmie. Ponadto podczas dalszych czynności policjanci ustalili, że mężczyzna nie ma prawa jazdy i jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Białymstoku do odbycia kary pozbawienia wolności. Jakby tego było mało, w trakcie sprawdzania pojazdu, którym podróżował wyszło na jaw, że auto kilka godzin wcześniej zostało zarejestrowane w policyjnych bazach danych, jako skradzione na terenie Warszawy.

37-latek został zatrzymany, a samochód zabezpieczono na parkingu, z którego trafił później do właściciela. Wczoraj mężczyzna usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Odpowie także za jazdę bez prawa jazdy. Wczoraj także został przekazany policjantom z Warszawy celem dalszych czynności związanych z kradzieżą samochodu i osadzenia w zakładzie karnym.

(KWP w BIałymstoku / mw)

Powrót na górę strony