Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

1,7 tys. porcji marihuany i tabletki ekstazy – podejrzana tymczasowo aresztowana

Data publikacji 18.06.2015

Na 3 miesiące do aresztu trafiła kobieta zatrzymana przez wrocławskich policjantów, która podejrzana jest o przestępstwa narkotykowe. Funkcjonariusze przeszukując jej miejsce zamieszkania znaleźli marihuanę, z której można było uzyskać blisko 1,7 tys. porcji handlowych. Ponadto ujawniono również tabletki ekstazy oraz wagę elektroniczną służącą do porcjowania narkotyków. O dalszym losie zatrzymanej zdecyduje teraz sąd. Za czyny, o które jest podejrzana może jej grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Zespołu dw. z Przestępczością Samochodową Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji Wrocław Krzyki zatrzymali 31-letnią kobietę podejrzaną o przestępstwa narkotykowe.

Policjanci na podstawie zebranych materiałów operacyjnych ustalili, że jedna z mieszkanek Wrocławia może posiadać znaczne ilości środków odurzających oraz zajmować się ich sprzedażą. W związku z tym funkcjonariusze postanowili dokładnie sprawdzić wszystkie dotychczas zgromadzone w tej sprawie informacje. W tym celu zatrzymano podejrzaną. Okazało się, że ma ona w miejscu zamieszkania, a także w samochodzie znaczną ilość narkotyków. W sumie policjanci zabezpieczyli blisko 1700 porcji handlowych marihuany, wagę elektroniczną służącą do porcjowania oraz tabletki ekstazy i pieniądze. Ponadto zatrzymanej udowodniono również sprzedaż środków odurzających.
 
Na podstawie dowodów zebranych przez funkcjonariuszy sąd wydał już postanowienie o tymczasowym aresztowaniu podejrzanej na 3 miesiące. Przypomnijmy, że za posiadanie znacznych ilości narkotyków oraz udzielanie ich innym osobom może grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mj)

Powrót na górę strony