Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nastolatkowie rozprowadzali narkotyki wśród rówieśników. Odpowiedzą przed sądem

Data publikacji 18.06.2015

Policjanci z VI Komisariatu Policji w Krakowie zatrzymali dwóch nieletnich w wieku 14 i 16 lat podejrzewanych o rozprowadzanie narkotyków. Sprawą nastolatków zajmie się teraz Sąd Rodzinny i Nieletnich.

Policjanci zajmujący się rozpracowywaniem środowisk powiązanych z procederem narkotykowym zaczęli analizować pojawiające się sygnały o tym, że na jednym z krakowskich osiedli wśród nastolatków rozprowadzane są środki odurzające.

Do sprawy zatrzymanych zostało dwóch nieletnich w wieku 14 i 16 lat. Policjanci ustalili, że zatrzymani poznali starszego od nich mężczyznę, który zaoferował im udział w handlu narkotykami – nastolatkowie zostali pośrednikami, ich rolą było wyszukiwanie wśród rówieśników potencjalnych odbiorców środków odurzających, głównie marihuany. Kiedy nieletni znaleźli osobę chętną do zakupu, kontaktowali się następnie z dystrybutorem, od którego odbierali zamówiony wcześniej towar i wręczali go małoletnim odbiorcom.

Podczas przeszukań prowadzonych w miejscach zamieszkania nieletnich policjanci odnaleźli przedmioty służące do porcjowania środków odurzających.

Sprawą nastolatków zajmie się teraz Sąd Rodzinny i Nieletnich.

(KWP w Krakowie / mj)

Powrót na górę strony