Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany listem gończym zatrzymany po 15 latach

Data publikacji 18.06.2015

Leszczyńscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który od 15 lat ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Zaledwie rok zabrakło poszukiwanemu, aby nastąpiło przedawnienie karalności. Mężczyzna był poszukiwany listem gończym, wydanym przez leszczyński sąd. Kryminalni zatrzymali go w motelu w rejonie Nowej Soli. Teraz mężczyzna blisko 5 lat spędzi w więzieniu.

17 czerwca br. policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Lesznie zatrzymali mężczyznę od 15 lat poszukiwanego przez miejscowy wymiar sprawiedliwości. 43-latek z Leszna był poszukiwany na podstawie listu gończego, wydanego przez Sąd Rejonowy w Lesznie w 2000 roku. Powodem jego wydania były wyłudzenia towarów na postawie sfałszowanych przez mężczyznę zaświadczeń o zatrudnieniu. Dodatkowo leszczyńska prokuratura wydała zarządzenie w celu ustalenia miejsca pobytu mężczyzny w związku z uchylaniem się od obowiązku alimentacyjnego.

Jak się okazało, mężczyzna 15 lat temu opuścił region leszczyński, całkowicie zrywając kontakt z rodziną. W 2010 roku zaniepokojona matka poszukiwanego złożyła w leszczyńskiej komendzie zawiadomienie o zaginięciu syna. Z ustaleń policjantów wynika, że mężczyzna przebywał w różnych miejscowościach, a ostatnio osiadł na stałe na Śląsku.

Policjanci zatrzymali 43-latka w motelu w rejonie Nowej Soli. Był zaskoczony wizytą funkcjonariuszy. Przyznał się, że przez te wszystkie lata kilkakrotnie zmieniał tożsamość. Jak sam wyliczył, zaledwie rok zabrakło mu do przedawnienia karalności. Poszukiwany trafił już do zakładu karnego, gdzie spędzi blisko 5 lat.

(KWP w Poznaniu / mj)

Powrót na górę strony