Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przywłaszczyli żywność przeznaczoną dla potrzebujących

Data publikacji 18.06.2015

Nawet 3 lata więzienia grozi byłemu włodarzowi gminy Gąsawa, kierowniczce oraz pracownicy jednego z gminnych ośrodków pomocowych w powiecie żnińskim, którzy otrzymaną żywność w części przeznaczali na własne potrzeby, zamiast przekazywać ją potrzebującym. Jak wynika z akt sprawy ten przestępczy proceder trwał przez ponad 4 lata. Cała trójka już usłyszała zarzuty. Policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań.

Wczoraj (17.06.15) żnińscy śledczy zatrzymali byłego włodarza (65l.) gminy Gąsawa, a także kierownika (47l.) i pracownicę (26l.) jednego z gminnych ośrodków pomocowych w związku z podejrzeniem, że Ci przez okres ponad 4 lat, gdy mężczyzna pełnił funkcję wójta dopuścili się nadużyć. Polegały one na przywłaszczaniu otrzymanej z instytucji pomocowej żywności przeznaczonej dla osób potrzebujących. Wobec szefowej ośrodka oraz jej pracownicy dodatkowo istnieje podejrzenie, że fałszowały dokumentację na przekazaną żywność w celu ukrycia tego nielegalnego procederu. O tym, że do takich nadużyć dochodzi żnińscy kryminalni wiedzieli już wcześniej, dzięki uzyskanym informacjom i przez kilka tygodni sprawdzali wiarygodność uzyskanych sygnałów.

Cała trójka został zatrzymana i trafiła do policyjnego aresztu celem wyjaśnienia sprawy. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego mężczyzna oraz 47-latka usłyszeli zarzuty przekroczenia uprawnień z art. 231 k.k. Kobieta dodatkowo odpowie za przywłaszczenie żywności z art. 284 k.k. i poświadczanie nieprawdy w dokumentacji (art. 271 k.k.) Ten ostatni zarzut przedstawiony został również 26-latce.

Dzisiaj (18.06.15) trafią oni przed oblicze prokuratora, który zdecyduje o ich dalszym losie.

Niewykluczone są dalsze zatrzymania, a sprawa ma charakter rozwojowy, gdyż policjanci już wiedzą, że w proceder mogą być zamieszane inne osoby z instytucji podległych gminie Gąsawa.

(KWP w Bydgoszczy / mw)

Powrót na górę strony