Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Krakowska policjantka najlepsza w półmaratonie

Data publikacji 18.06.2015

14 czerwca 2015 roku w miejscowości Rudawa odbyły się V Mistrzostwa Policji w Półmaratonie w ramach Półmaratonu Jurajskiego. W zawodach brały udział osoby z całej Polski jednak na podium znaleźli się głównie policjanci z małopolskiego garnizonu. W kwalifikacji kobiet pierwsze miejsce zajęła sierżant Sylwia Skrzypek.

Sierżant Sylwia Skrzypek w Policji pełni służbę od 2011 roku. Od chwili zatrudnienia realizowała zadania w pionie prewencji, później w służbach kryminalnych - od 2012 roku zajmuje się przestępstwami przeciwko życiu oraz zdrowiu. Prowadzi postępowania mające na celu ochronę osób dotkniętych przemocą w rodzinie. Warto podkreślić, że sierż. Skrzypek propaguje aktywny tryb życia. Jest ultramaratończykiem i finalistką wielu imprez biegowych. Poprzez tę dziedzinę swego życia reprezentuje nie tylko struktury policyjne, lecz aktywizuje kobiety, które są najczęściej ofiarami przemocy domowej do ponownej socjalizacji w społeczeństwie.

II miejsce zajęła posterunkowa  Beata Haniaczyk, która służbę w policji rozpoczęła 17 września 2013 roku -  jest policjantem Zespołu Dochodzeniowo-Śledczego Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem. Jej pasją są właśnie biegi.

W kwalifikacji mężczyzn pierwsze miejsce zajął poserunkowy Mateusz Kazek - policjant Ogniowa Patrolowo-Interwencyjnego w Brzesku. Policjantem został w 2014 roku. Jego przygoda z biegami długodystansowymi zaczęła się w liceum, gdzie wstąpił do klubu lekkoatletycznego. Największe sukcesy sportowe pojawiły się w roku 2009, kiedy  rozpoczął studia  w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie - trenując pod okiem wybitnego, policyjnego sportowca podinsp. Macieja Wojciechowskiego. Brał udział w licznych imprezach sportowych, gdzie zawsze stawał na podium. Reprezentując małopolską Policję od kwietnia 2014 roku  zdobył podium w zawodach służb mundurowych takich jak:

  • 2 miejsce w Biegu Pamięci Poległych Żołnierzy Żandarmerii Wojskowej w  Mińsku Mazowieckim 2014 r.
  • 2 miejsce w Mistrzostwach Policji w Biegu Przełajowym m. Hutki – Kanki,
  • 2 miejsce Drużynowo w Biegu o Nóż Komandosa Lubliniec 2014r  (Mistrzostwa wszystkich służb mundurowych w biegu przełajowym, cross w pełnym umundurowaniu),
  • 4 miejsce w Mistrzostwach Policji w Biegu Maratońskim w Dębnie 2015 r. wygrywając kategorię do 30 lat, pokonując dystans  42 km 195 m w swoim debiucie maratońskim w czasie 2 h 46 min.

Post. Mateusz Kazek codziennie biega od 12 do 30 km. Jego celem sportowym, a zarazem największym marzeniem jest reprezentowanie polskiej Policji na przyszłorocznych Mistrzostwach Europy w Anglii.

III miejsce zajął st.sierż. Marcin Górka, przyjęty do służby w Policji 1.10.2004 r. Obecnie dzielnicowy Rewiru Dzielnicowych Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego.

Wszystkim uczestnikom a zwłaszcza tym „z podium” serdecznie gratulujemy!

(KWP w Krakowie / mw)

Powrót na górę strony