Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rozpracowana grupa przestępcza zajmująca się kradzieżami samochodów

Data publikacji 19.06.2015

Nawet do 10 lat pozbawienia wolności grozi członkom grupy przestępczej rozpracowanej przez dolnośląskich policjantów, a zajmującej się kradzieżami samochodów, głównie z grupy volkswagena. W sprawie zatrzymano 5 osób. Podejrzani, którzy usłyszeli już zarzuty włamań do samochodów i ich kradzieży, a także paserstwa części samochodowych, działali na terenie województwa dolnośląskiego i wielkopolskiego. Wobec trzech podejrzanych sąd zastosował środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, zajmujący się zwalczaniem przestępczości samochodowej, współpracując z policjantami ze średzkiej komendy powiatowej, w wyniku realizacji działań operacyjnych, rozpracowali grupę przestępczą zajmującą się kradzieżami samochodów. W sprawie zatrzymano 5 mężczyzn. Podejrzani, to mieszkańcy powiatów lubińskiego i polkowickiego, w wieku od 19 – 29 lat.

Podczas prowadzonej realizacji policjanci przeszukali łącznie 7 posesji należących do osób podejrzanych o kradzieże i paserstwo, w tym 3, gdzie były rozmontowywane kradzione samochody. Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy zajmujących się tą sprawą, grupa dokonywała kradzieży głównie samochodów z grupy volkswagena. Działała na terenie co najmniej 3 powiatów – powiatu średzkiego i polkowickiego na Dolnym Śląsku, a także rawickiego w Wielkopolsce.

Policjanci zabezpieczyli części i akcesoria pochodzące z kradzionych aut. Na chwilę obecną, na podstawie zgromadzonego materiału, funkcjonariusze udowodnili zatrzymanym kradzież co najmniej 6 samochodów. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty włamań do pojazdów i ich kradzieży, a także paserstwa części samochodowych. Za czyny, o które zatrzymani są podejrzani, grozi im teraz kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Wobec 3 podejrzanych sąd, na wniosek prokuratury, po zapoznaniu się z materiałami zebranymi przez policjantów, zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. Obecnie policja i prokuratura w dalszym ciągu badają wszystkie okoliczności związane z działalnością grupy, w tym ile przestępstw tego typu ma ona na swoim koncie.

(KWP we Wrocławiu / mw)

  • Kradzione części samochodowe
  • Kradzione części samochodowe
  • Kradzione części samochodowe
  • Kradzione części samochodowe
  • Kradzione części samochodowe
  • Kradzione części samochodowe
Powrót na górę strony