Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odzyskali mienie o wartości ponad 100 tys. złotych

Data publikacji 19.06.2015

Policjanci z Legnicy, zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu, zatrzymując złodziei odzyskali skradzione mienie o wartości ponad 100 tys. złotych. To efekt intensywnych działań funkcjonariuszy tylko z ostatnich dni. Wśród odzyskanych przedmiotów znajdują się m.in. dwa samochody, armatura sanitarna, elektronarzędzia, czy też sprzęt ogrodniczy. Sprawcy tych kradzieży, ujęci przez policjantów, za swoje czyny odpowiedzą teraz przed sądem.

Do zdarzeń tych doszło w ostatnich dniach na terenie powiatu legnickiego. Po zgłoszeniu włamania do domku jednorodzinnego będącego w budowie funkcjonariusze zatrzymali dwóch legniczan, którym przedstawiono w tej sprawie zarzuty. W trakcie dalszych czynności policjanci odzyskali skradzione mienie - kabinę prysznicową, brodziki, baterie łazienkowe, umywalki, szafki i inne przedmioty.

Również po włamaniu do pomieszczeń gospodarczych w Prochowicach, gdzie łupem złodziei padły elektronarzędzia oraz sprzęt ogrodniczy, zatrzymano trzech sprawców tego włamania. Część skradzionego mienia już także odzyskano. Odnaleziony też przez funkcjonariuszy został zabytkowy samochód osobowy marki Ford Taurus, skradziony dwa dni wcześniej z garażu na terenie Legnicy. Auto wróciło już do właściciela.

W środę funkcjonariusze na terenie sąsiedniego powiatu odzyskali również skradziony dzień wcześniej w Legnicy samochód osobowy marki Audi A - 6 o wartości 43 tys. zł. Auto przekazano właścicielowi. W tej sprawie zatrzymany został 57 – letni mężczyzna podejrzewany o paserstwo. Tego samego dnia, w trakcie pracy z innym zatrzymanym, 26 - letnim legniczaninem, policjanci udowodnili mu cztery włamania do pojazdów, dwie kradzieże mienia i włamanie do domu jednorodzinnego w budowie. Wszystkie przestępstwa miały miejsce na terenie ościennych gmin.

Zatrzymanemu, tak jak i innym podejrzanym o włamania i kradzieże mienia, grozi teraz kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony