Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

W Węgrowie policjanci zlikwidowali „dziuplę samochodową”

Data publikacji 19.06.2015

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Węgrowie zlikwidowali na terenie powiatu „dziuplę samochodową". Funkcjonariusze zatrzymali też pięciu mężczyzn. Są oni podejrzani o kradzieże, paserstwo oraz przerabianie numerów identyfikacyjnych pojazdów.

Policjanci Wydziału Kryminalnego KPP Węgrów,  w ramach działań prowadzonych przez międzypowiatowy zespół zwalczania przestępczości samochodowej, przeszukali budynki gospodarcze na terenie gminy Liw i Węgrowa podejrzewając, że mogą się tam znajdować skradzione pojazdy.
 
Podejrzenia kryminalnych okazały się w pełni uzasadnione. Na terenie przeszukiwanych posesji znaleźli części i podzespoły samochodów skradzionych na terenie Polski i Niemiec.  Były tam też dwa kompletne, skradzione wcześniej samochody.

Do tej sprawy policjanci zatrzymali pięć osób w wieku od 29 do 59 lat, mieszkańców powiatu węgrowskiego i wołomińskiego. Dwaj zatrzymani usłyszeli już zarzut paserstwa. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzą policjanci Komendy Powiatowej Policji w Węgrowie.

(KWP w Radomiu / mw)

  • Kradziony samochód
  • Części od kradzionych samochodów
  • Części od kradzionych samochodów
  • Części od kradzionych samochodów

Film Zabezpieczone części od kradzionych samochodów

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Zabezpieczone części od kradzionych samochodów (format flv - rozmiar 8.55 MB)

Powrót na górę strony