Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Błyskawiczna akcja zakopiańskich policjantów

Data publikacji 19.06.2015

51-letnia kobieta, która dzisiaj rano wtargnęła do jednego z zakopiańskich przedszkoli najprawdopodobniej z butlą gazową, została natychmiast obezwładniona przez funkcjonariuszy. Dzieci, jak i pracownicy przedszkola, są bezpieczni.

Dzisiaj, kilka minut po godz. 10, do jednego z przedszkoli w Zakopanem  wtargnęła kobieta, która zaczęła awanturę z opiekunami dzieci. 51-letnia mieszkanka Zakopanego miała przy sobie najprawdopodobniej kilkunastokilogramową butlę gazową oraz plecak. Jedna z opiekunek podczas tego zajścia natychmiast zadzwoniła po Policję. Policjanci z patrolu, który pojawił się  błyskawicznie na miejscu, od razu obezwładnił sprawczynię. Kobieta została przewieziona do komendy powiatowej Policji, gdzie będą wykonywane z nią dalsze czynności.

Obecnie policjanci ustalają szczegóły całego zajścia. Bardzo istotne  są ustalenia, czy doszło do realnego zagrożenia życia i zdrowia zarówno przebywających w tym czasie w przedszkolu dzieci, jak i opiekunów.

Straż pożarna wezwana na miejsce zdarzenia sprawdzała szczelność butli oraz możliwość przedostania się substancji gazowych do powietrza.

Dzięki bardzo szybkiej interwencji policji nikomu na szczęście nic się nie stało.  Ze wstępnych ustaleń wynika, ze działanie kobiety było całkowicie irracjonalne – nie jest ona w żaden sposób związana  z tym przedszkolem.

(KWP w Krakowie / mg)

Powrót na górę strony