Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odzyskali odżywki warte blisko 80 tys. złotych

Data publikacji 19.06.2015

Już 3 dni po zgłoszeniu policjanci odzyskali skradzione odżywki i suplementy diety o wartości blisko 80 tys. złotych. Funkcjonariusze zatrzymali w tej sprawie 31-letniego mieszkańca powiatu opolskiego. Mężczyzna usłyszał zarzuty, za które może mu grozić do 8 lat więzienia.

Informacja o kradzieży 1000 sztuk suplementów diety z jednej z opolskich hurtowni trafiła do policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Opolu 12 czerwca tego roku. Funkcjonariusze ustalili, że skradzione odżywki warte są blisko 80 000 złotych. Pracujący nad sprawą funkcjonariusze przesłuchali świadków i zabezpieczyli dowody. Według śledczych, przestępstwa mógł dokonać pracownik firmy. Zdaniem funkcjonariuszy mężczyzna dokonał zmian w księgowości magazynu, a następnie wywiózł z niego paletę z suplementami.

Już po trzech dniach od zgłoszenia, mundurowi ustalili miejsce ukrycia skradzionego towaru. Suplementy schowane były na strychu jednego z domów na terenie powiatu opolskiego. W tej sprawie policjanci zatrzymali 31-latka.

Mężczyzna usłyszał zarzuty poświadczania nieprawdy w dokumentach w celu uzyskania korzyści majątkowej oraz kradzieży, do których się przyznał. Funkcjonariusze odzyskali także wszystkie skradzione odżywki, które oddali właścicielowi. Mężczyźnie grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Opolu / mw)

  • Policjant pracuje nad dowodami
  • Policjant w trakcie oględzin
  • Policjant w trakcie oględzin
Powrót na górę strony