Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Chcieli wyłudzić ponad 130 tys.zł

Data publikacji 19.06.2015

Gorzowscy policjanci zatrzymali kobietę i mężczyznę, którzy są podejrzani o usiłowanie wyłudzenia kredytu na ponad 130 tys. zł. 62-latek miał posłużyć się do tego nieprawdziwym zaświadczeniem o zatrudnieniu wystawionym przez 41-latkę. Zostali zatrzymani w jednej z placówek banku.

Jedna z instytucji pośredniczących w usługach finansowych przyjęła (15 czerwca br.) wniosek o zawarcie umowy kredytu. Mężczyzna, który chciał pożyczyć pieniądze przedstawił zaświadczenie o zatrudnieniu. O próbie oszustwa zostali powiadomieni gorzowscy policjanci. Kolejnego dnia 62-latek pojawił się w placówce banku z 41-letnią kobietą. Mężczyzna miał podpisać umowę i wypłacić ponad 130 tys. zł. Do tego jednak nie doszło, bo w placówce banku oszuści zostali zatrzymani przez policjantów, na co dzień zwalczających przestępczość gospodarczą.

Okazało się, że kobieta wystawiła nieprawdziwe zaświadczenie o zatrudnieniu dla 62-letniego mężczyzny. W jego imieniu zgłosiła chęć zawarcia umowy kredytu w jednej z firm pośredniczących, a następnie towarzyszyła mu w placówce banku w Gorzowie. Mężczyzna podczas przesłuchania tłumaczył, że miał tylko podpisać dokumenty. Oboje przyznali się do zarzucanego im czynu. Odpowiedzą za usiłowanie oszustwa.

62-letni mężczyzna został objęty policyjnym dozorem. Ponieważ sprawa jest rozwojowa, dla policjantów i prokuratora niezbędny był tymczasowy areszt dla 41-letniej kobiety. Dzisiaj (19 czerwca br.) sąd przychylił się do wniosku i zatrzymał kobietę na kolejne trzy miesiące. To czas niezbędny do wykonania szeregu czynności procesowych w tej sprawie.

(KWP w Gorzowie / mw)

  • Zatrzymana kobieta
  • Zatrzymana kobieta
Powrót na górę strony