Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli części samochodowe warte blisko 100 tys. zł

Data publikacji 19.06.2015

Policjanci z Poznania na terenie jednej z firm pod Nowym Tomyślem zabezpieczyli szereg części samochodowych i zdemontowanych pojazdów skradzionych z różnych europejskich państw. Wartość odzyskanego mienia to blisko 100 tys. złotych. Za paserstwo zatrzymanym grozi do 5 lat więzienia.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Poznaniu 15 czerwca br. na jednym z placów z częściami samochodowymi pod Nowym Tomyślem zabezpieczyli m.in. silniki i części karoserii od pojazdów skradzionych na terenie Niemiec i Francji. W wyniku szczegółowego sprawdzenia przedmiotów znajdujących się na terenie firmy, kryminalni przy współpracy z biegłym z dziedziny mechanoskopii z Wydziału dw. z Przestępczością Samochodową KMP w Poznaniu, oraz policjantami z Nowego Tomyśla, zabezpieczyli również kabiny od ciężarowego samochodu marki Mercedes i DAF. W ręce policjantów trafiły także silniki, mosty i skrzynie biegów od ciężarowego volvo i mercedesa oraz inne części.

Na miejscu zabezpieczono też prawie kompletne audi a6, które zostało utracone w Austrii. Szczegółowe sprawdzenie wszystkich zabezpieczonych przedmiotów przez biegłego pozwoli ustalić dokładne pochodzenie wszystkich elementów. Szacunkowa wartość skradzionych przedmiotów to blisko 100 tys. złotych.

Jeżeli potwierdzą się informacje dotyczące pochodzenia zabezpieczonych części, właścicielowi firmy za paserstwo może grozić do 5 lat więzienia.

(KWP w Poznaniu / mw)

  • zabezpieczone części samochodowe
  • zabezpieczone części samochodowe

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 18 MB)

Powrót na górę strony