Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z bydgoskiego Szwederowa testują rowery z napędem elektrycznym

Data publikacji 19.06.2015

Do policjantów z komisariatu Bydgoszcz Szwederowo trafiły dwa rowery wyposażone w napęd elektryczny. Funkcjonariusze, patrolując bydgoskie ulice, sprawdzają przydatność zastosowanych w jednośladach rozwiązań.

Już po pierwszym tygodniu testów sprawdziła się funkcjonalność tego nowego środka transportu bydgoskich policjantów. Parki, skwery, place zabaw to te miejsca, do których nie zawsze dojedzie policyjny radiowóz, ale dojadą tam bez problemu policjanci na rowerach. Mundurowi nie tylko patrolują teren bydgoskiej starówki, gdzie można spotkać ich m.in. w rejonie nabrzeża Brdy, ale również swoim zasięgiem objęli rejony osiedli znajdujących się na bydgoskim Szwederowie. W ramach pełnionej służby reagują na przypadki spożywania alkoholu w miejscach do tego nie wyznaczonych, dokonują kontroli stanu trzeźwości rowerzystów oraz przestrzegania innych przepisów, uczestniczą w zabezpieczeniu różnego rodzaju imprez. Podczas pełnionej służby spotykają się z dużą aprobatą mieszkańców Bydgoszczy. Ten rodzaj transportu doskonale sprawdza się w zatłoczonym centrum miasta, gdzie policjanci unikając korków i innych przeszkód mogą szybko dotrzeć na miejsce interwencji.

Przekazane do testów rowery wyposażone są w elektryczny napęd zasilany baterią o dużej pojemności z silnikami o mocy 250 W. Zgodnie z założeniami producenta moc baterii wystarcza na pokonanie w ciągu służby dystansu od 50 do 130 km. Uwagi i opinie zebrane podczas testów zostaną przekazane producentowi. Pozwoli to skonstruować rower, który z powodzeniem będzie mógł być wykorzystywany przez policjantów podczas codziennej służby w sezonie letnim.

Rowery elektryczne znalazły uznanie podczas VII Międzynarodowych Targów Techniki i Wyposażenia Służb Policyjnych oraz Formacji Bezpieczeństwa Państwa EUROPOLTECH, które odbyły się w dniach 15-17 kwietnia 2015 roku w Warszawie.

(KWP w Bydgoszczy / mw)

  • Testowane rowery z napędem elektrycznym
  • Testowane rowery z napędem elektrycznym
  • Testowane rowery z napędem elektrycznym
Powrót na górę strony