Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany sprawca pobicia ze skutkiem śmiertelnym

Data publikacji 19.06.2015

Kryminalni z komendy miejskiej oraz wojewódzkiej Policji w Kielcach zatrzymali młodego człowieka podejrzewanego o pobicie ze skutkiem śmiertelnym 19-latka, do którego doszło w nocy na terenie jednej z kieleckich szkół. U zwiazanej ze zdarzeniem młodej kobiety policjanci znaleźli środki odurzające. 19-latkowi grozi teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności, natomiast kobiecie za posiadanie środków odurzających do 3 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło wczoraj po godzinie 3 nad ranem. Policjanci zostali wówczas poinformowani o nieprzytomnym mężczyźnie, który leżał na terenie jednej z kieleckich szkół. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 19-latek udał się z koleżanką na spotkanie ze znajomymi. Wtedy to pomiędzy rówieśnikami najprawdopodobniej wywiązała się sprzeczka, podczas której poszkodowany został uderzony w głowę przez przybyłego nastolatka. W wyniku odniesionych obrażeń mężczyzna zmarł.

Policjanci natychmiast po całym zajściu podjęli czynności w celu odnalezienia osoby odpowiedzialnej za śmierć młodego człowieka. W wyniku przeprowadzanych działań przez funkcjonariuszy ustalono sprawcę zdarzenia. Stróże prawa podczas sprawdzania miejsc na terenie Kielc, w których mógł on przebywać, zauważyli 19-latka, który na ich widok rzucił się do ucieczki. Policjanci natychmiast podjęli pościg i bardzo szybko zatrzymali mężczyznę.

Ponadto w wyniku przeprowadzonych czynności, funkcjonariusze w mieszkaniu znajomej poszkodowanego ujawnili środki odurzające wstępnie zidentyfikowane jako marihuana o wadze prawie 20 gram.

19-latkowi grozi teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności, natomiast kobiecie za posiadanie środków odurzających do 3 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Kielcach / mw)

Powrót na górę strony