Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Finał Wojewódzki Turnieju Policyjnych Par Patrolowych „Patrol Roku – 2015”

Do wspólnej rywalizacji w ramach policyjnego turnieju par patrolowych pn. „Patrol Roku” stanęło blisko 60 najlepszych funkcjonariuszy służb patrolowo – interwencyjnych z Dolnego Śląska. Głównym celem zawodów było sprawdzenie i doskonalenie umiejętności zawodowych policjantów. Funkcjonariusze, którzy już wcześniej przeszli eliminacje na szczeblu powiatowym i miejskim rywalizowali ze sobą w trzech konkurencjach. Policjanci musieli wykazać się umiejętnościami strzeleckimi, sprawnością fizyczną na torze przeszkód oraz wiedzą zawodową. Najlepszymi zespołami okazali się policjanci z komendy miejskiej we Wrocławiu oraz funkcjonariusze z Jeleniej Góry, którzy będą reprezentować nasz garnizon w finale ogólnopolskim w Słupsku.

18 czerwca 2014 roku na terenie Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych we Wrocławiu policjanci przystąpili do zadań praktycznych w ramach ,,Finału Wojewódzkiego Turnieju Par Patrolowych”. Kilkudziesięciu najlepszych funkcjonariuszy służb patrolowo – interwencyjnych z Dolnego Śląska przyjechało reprezentować komendy miejskie i powiatowe walcząc o tytuł „Patrol Roku”. Policjanci rywalizowali w konkurencjach na strzelnicy i torze przeszkód a także musieli rozwiązać test z wiedzy zawodowej dotyczący m.in. przepisów ruchu drogowego i zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Była to XXII edycja zawodów „Patrol Roku” dla policjantów prewencji, których głównym celem jest sprawdzenie i doskonalenie poziomu wiedzy oraz umiejętności zawodowych funkcjonariuszy, a także wzajemnej współpracy przy wykonywaniu zadań w patrolu.
Klasyfikacja ogólna turnieju:

Miejsce I
sierż. Jakub Gimzicki – KMP we Wrocławiu
st. post. Łukasz Skotnicki – KMP we Wrocławiu

Miejsce II
sierż. sztab. Daniel Kucharski – KMP w Jeleniej Górze
st. post. Dawid Czerwiński – KMP w Jeleniej Górze

Miejsce III
post. Mariusz Delijewski – KMP w Legnicy
sierż. Grzegorz Łowicki – KMP w Legnicy

Dolny Śląsk w ogólnopolskim finale, który odbędzie się we wrześniu na terenie Szkoły Policji w Słupsku reprezentować będą policjanci z komend miejskich we Wrocławiu i Jeleniej Górze.

(KWP we Wrocławiu / dm)

  • biegnący policjanci w czarnych mundurach typu moro
  • policnat strzela do tarczy
  • policjanci sprawdzają trafność strzałów w tarczy
  • policjanci wspinają się na siatkę z łańcuchów
  • policjant pokonuje przeszkodę - skok z okna
  • uczestnicy turnieju na zbiorowym zdjęciu - na pierwszym planie puchary
Powrót na górę strony