Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wypadki na drogach Lubelszczyzny

Data publikacji 01.12.2007

Nie pomagają apele, ostrzeżenia i wzmożone patrole na drogach. Wczoraj na drogach naszego województwa doszło do 100 kolizji, zaś w 6 wypadkach śmierć poniosły 3 osoby.

Do tragicznego wypadku doszło po godz. 15.00 na drodze krajowej nr 74 w miejscowości Miączyn pod Zamościem. Kierująca samochodem osobowym marki Opel Astra zjechała na przeciwległy pas ruchu i zderzyła się czołowo z jadącym z naprzeciwka samochodem ciężarowym marki Renault. Kobieta – 41-letnia mieszkanka Hrubieszowa nie miała szans na przeżycie, zgięła na miejscu. Przez kilka godzin ruch na tej trasie był zablokowany.
Do kolejnego wypadku doszło w miejscowości Turów w pow. Radzyń Podlaski. Około godz. 21:30 kierujący samochodem osobowym 51-letni mieszkaniec powiatu bialskiego na prostym odcinku drogi najechał na leżącego na jezdni mężczyznę. 21-latek -mieszkaniec gm. Kąkolewnica w wyniku odniesionych obrażeń zmarł na miejscu. Policjanci ustalają okoliczności tego zdarzenia. Kierujący samochodem był trzeźwy.


Okoliczności równie tragicznego wypadku, do którego doszło w miejscowości Bielany ustalają także bialscy policjanci. Około godz. 22:40 kierujący samochodem osobowym marki VW Passat z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu doprowadzając do czołowego zderzenia z autobusem marki Mercedes. Kierowca passata - 45-letni mieszkaniec gm. Łomazy poniósł śmierć na miejscu. W autobusie nie było pasażerów. Badanie kierującego mercedesem wykazało, że był trzeźwy.


Brawurowa jazda, przekraczanie prędkości oraz niedostosowanie techniki jazdy do warunków atmosferycznych to najczęstsza przyczyna wypadków drogowych. Śliskie jezdnie, ograniczona widoczność i szybko zapadający zmierzch dodatkowo nie utrudniają jazdy kierowcom. Prosimy zatem o ostrożność, bezpieczną jazdę oraz zdrowy rozsądek, bowiem kierowanie pojazdem to także odpowiedzialność za przewożone osoby i innych uczestników ruchu. Nawet najprostsze manewry mogą zakończyć się tragicznie.

Powrót na górę strony