Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uroczysta gala „Z profilaktyką na wakacje” za nami!

Data publikacji 23.06.2015

Kilkaset osób uczestniczyło w gali „Z profilaktyką na wakacje” w Teatrze Wielkim w Poznaniu. Podczas uroczystości uczniowie z województwa wielkopolskiego zaprezentowali 4 spektakle teatralne o tematyce zagrożeń. Zdolną młodzież na widowni podziwiał Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu mł. insp. Rafał Kozłowski.

22 czerwca br. na scenie Teatru Wielkiego w Poznaniu odbyła się gala „Z profilaktyką na wakacje”. Uroczystą galę poprowadzili podkom. Kinga Fechner-Wojciechowska oraz asp. Szymon Witczak z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. Na początku spotkania przemówienie wygłosił Z-ca Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu mł. insp. Rafał Kozłowski. Następnie do młodzieży parę słów skierowała I Wicekurator Oświaty Hanna Rajcic-Mergler oraz Naczelnik Wydziału Prewencji KWP w Poznaniu kom. Maciej Purol, który przeczytał list przekazany przez Marszałka Województwa Wielkopolskiego Marka Woźniaka. Zaproszeni goście podkreślali dużą wagę tego typu przedsięwzięć. Swoją obecnością galę zaszczyciła także Dyrektor Teatru Wielkiego w Poznaniu Renata Borowska-Juszczyńska.

W wydarzeniu udział wzięła młodzież z poznańskich szkół. Kilkaset osób obejrzało 4 spektakle teatralne, przygotowane przez grupy PaT z Poznania, Konina i Szamotuł oraz grupę PaTPORT z Czarnkowa. Przedstawienia dotyczyły tematyki zagrożeń, które czyhają na młodzież, czyli przemocy, odrzucenia oraz uzależnień. Wszystkie przedstawienia zebrały gromkie brawa od publiczności. Podczas gali wykład wygłosił toksykolog lek. med. Eryk Matuszkiewicz ze Szpitala Klinicznego im. Raszei w Poznaniu. Medyk przedstawił młodzieży aspekty zdrowotne zażywania środków odurzających.

Pomiędzy spektaklami teatralnymi policjanci zaprezentowali kampanię „Nie wsiadam”. Przy pomocy krótkiego filmu promocyjnego uświadomili osoby obecne na gali o niebezpieczeństwie kierowania pojazdami po spożyciu alkoholu. Poza tym funkcjonariusze wyświetlili krótki film w ramach profilaktyki związanej z utonięciami. W tym przypadku również szczególnie zwrócono uwagę na osoby pływające pod wpływem alkoholu. Na zakończenie spotkania został wyemitowany spot zapraszający na X Przystanek PaT.

Gala w Teatrze Wielkim w Poznaniu odbyła się w ramach ogólnopolskiego programu „Profilaktyka a Ty” oraz programu organizowanego przez Wydział Prewencji KWP w Poznaniu „Obserwatorium zagrożeń dla młodych ludzi”. W organizację wydarzenia włączyły się także następujące instytucje: Urząd Wojewódzki oraz Urząd Marszałkowski w Poznaniu, Kuratorium Oświaty, Sąd Okręgowy, Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej oraz Wydział Studiów Edukacyjnych UAM w Poznaniu.

(KWP w Poznaniu / mw)

 • Policjanci prowadzący galę na scenie
 • Wystąpienie Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu mł. insp. Rafała Kozłowskiego
 • Przedstawienie – scena w poczekalni u lekarza
 • Przedstawienie – scena w poczekalni, osoba pijana
 • Przedstawienie - scena w poczekalni, dwie staruszki
 • Przedstawienie – scena w poczekalni, matka z dzieckiem
 • Przedstawienie – grupa młodzieży rozmawia ze sobą
 • Przedstawienie – występujący stoją przed publicznością
 • Prowadzący policjanci na scenie, za nimi napis “Z profilaktyką na wakacje”
 • przedstawienie – młodzież na scenie stoi w kręgu, z uniesionymi rękami
 • Przedstawienie – młodzież na scenie wciela się w swoje role
 • Młodzież na widowni ogląda przedstawienie
Powrót na górę strony