Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymania narkotykowe – zabezpieczono blisko 1100 porcji amfetaminy i marihuany

Data publikacji 23.06.2015

Tylko w miniony weekend polkowiccy policjanci zatrzymali cztery osoby podejrzane o posiadanie narkotyków. Łącznie funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli - zarówno przy zatrzymanych jak i w ich samochodach – blisko 1100 porcji handlowych amfetaminy oraz marihuany. Wszyscy podejrzani już usłyszeli zarzuty. Teraz za przestępstwa narkotykowe, o które są podejrzani odpowiedzą przed sądem.

Policjanci z polkowickiej komendy powiatowej, realizując swoje działania na bieżąco zatrzymują osoby podejrzane o przestępstwa narkotykowe. Tylko w ciągu trzech dni minionego weekendu, funkcjonariusze przechwycili amfetaminę i marihuanę, z których można by było uzyskać blisko 1100 porcji handlowych.

Jedną z ostatnio zatrzymanych osób był mężczyzna, zatrzymany przez policjantów z Przemkowa, który w samochodzie ukrył amfetaminę. Do zatrzymania doszło około godziny 1.00 w nocy. Podczas kontroli drogowej, funkcjonariusze znaleźli w samochodzie marki Citroen reklamówkę, ukrytą pod fotelem kierowcy, zawierającą środki odurzające.
 
W ręce policjantów wpadł też kierujący samochodem marki BMW. Funkcjonariusze z Polkowic, patrolując miasto, zauważyli pojazd, którego kierowca nie dostosował się do znaku zakazu ruchu, popełniając tym samym wykroczenie drogowe. Funkcjonariusze podczas wykonywanych czynności z kierowcą, znaleźli w jego samochodzie amfetaminę, ukrytą w etui.
 
Inny mężczyzna został zatrzymany przez policjantów w związku z posiadaniem narkotyków po tym, jak funkcjonariusze zauważyli młodego mężczyznę, który na widok radiowozu zaczął się nerwowo zachowywać. Mężczyzna próbował schować się przed funkcjonariuszami w pobliskim bloku mieszkalnym. Policjanci podejrzewając, że może on posiadać przy sobie rzeczy zabronione, postanowili go wylegitymować. Podejrzenia okazały się słuszne. Przy kontrolowanym, policjanci znaleźli marihuanę.
 
Środki odurzające miał też przy sobie inny młody mężczyzna, który spał na klatce schodowej jednego z bloków mieszkalnych. Mężczyzna wpadł podczas interwencji, którą w stosunku do niego podjęli policjanci. Przy nim funkcjonariusze znaleźli marihuanę i amfetaminę, a także wagę służącą do porcjowania narkotyków.
 
Teraz wszyscy zatrzymani za posiadanie narkotyków odpowiedzą przed sądem. Obecnie funkcjonariusze szczegółowo wyjaśniają okoliczności tych spraw, w tym ustalają źródło pochodzenia zabezpieczonych środków odurzających, a także ich przeznaczenie. Przypomnijmy, że za posiadanie narkotyków grozi kara do 3, a w przypadku znacznej ich ilości nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Do 10 lat grozi także za handel środkami odurzającymi.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony