Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadł złodziej i paser

Data publikacji 23.06.2015

Policjanci z VII komisariatu Policji w Krakowie błyskawicznie namierzyli i zatrzymali złodzieja samochodowego. Razem z nim w ręce stróżów prawa wpadł również paser. Oprócz skradzionego samochodu funkcjonariusze odzyskali także rower oraz inne przedmioty pochodzące z kradzieży.

Wczoraj (22.06.br.) około godz. 14:00, na osiedlu Bohaterów Września w Krakowie doszło do kradzieży samochodu marki Citroen  Berlingo. Jak ustalono, samochód należał do dwóch pracowników firmy zajmującej się terenami zielonymi, którzy wykonywali tam właśnie prace porządkowe. W pojeździe były elektronarzędzia oraz dokumenty. W pewnym momencie, jeden z mężczyzn zauważył jak ich samochód odjeżdża.

Powiadomieni o kradzieży policjanci z VII komisariatu Policji w Krakowie natychmiast przystąpili do działania. Błyskawicznie ustalili podejrzanych. Jednym znich okazał się 30-letni mężczyzna, który został zatrzymany, a w najbliższym czasie usłyszy zarzut kradzieży. 

Bardzo szybko również ustalono posesję poza Krakowem należącą do 35-letniego kolegi zatrzymanego, na której został ukryty samochód.

Około godz. 21:00 policjanci rozpoczęli przeszukanie posesji. Citroen Berlingo stał w ukryciu za pomieszczeniami gospodarczymi (dokumenty oraz elektronarzędzia były jeszcze w środku). Podczas przeszukania pomieszczeń zarówno gospodarczych jak i mieszkalnych,  policjanci znaleźli na terenie posesji jeszcze inne pochodzące z przestępstw przedmioty. Jak się okazało, zabezpieczony w „dziupli” telewizor marki Samsung pochodzi z kradzieży z włamaniem dokonanej w Bełchatowie, natomiast jeden z rowerów pochodzi z kradzieży, do której doszło w Krakowie -  sprawa kradzieży roweru górskiego Giant prowadzona jest przez I komisariat Policji w Krakowie. Wszystko wskazuje na to, że właściciel posesji usłyszy zarzuty paserstwa. 

(KWP w Krakowie / mw)

Powrót na górę strony