Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani w związku z przestępczością narkotykową

Data publikacji 23.06.2015

Policjanci z Wydziału Kryminalnego z Komendy Miejskiej Policji w Koninie zatrzymali łącznie dziewięć osób powiązanych z przestępczością narkotykową. Mundurowi zapukali do domów i mieszkań w kilku miejscowościach powiatu konińskiego.

W sumie dziewięciu mężczyzn trafiło 16 i 17 czerwca br. do policyjnego aresztu. Zatrzymania były możliwe dzięki pracy konińskich kryminalnych. Mundurowi podczas przeszukań mieszkań użytkowanych przez zatrzymanych, znaleźli i zabezpieczyli blisko 80 gramów amfetaminy, ponad 145 gramów marihuany i sporo gotówki – ponad 21 tysięcy złotych.

Śledczy pracowali nad sprawą, w związku z którą mężczyźni zostali zatrzymani, od stycznia 2014 roku. Zgromadzone przez ten czas dowody pozwoliły na przedstawienie tym osobom w sumie blisko 220 zarzutów, do których w większości się przyznali. Zarzuty dotyczyły handlu, udzielania i posiadania narkotyków. Za udzielanie i posiadanie narkotyków ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje karę do 3 lat pozbawiania wolności. Za handel narkotykami ustawa przewiduje już karę pozbawienia wolności nawet na 10 lat.

Niemal wszyscy zatrzymani mężczyźni są już znani konińskim policjantom. Prokuratura wobec wszystkich zastosowała dozór policyjny i poręczenie majątkowe. O dalszym ich losie zadecyduje sąd.

(KWP w Poznaniu / mw)

  • Zabezpieczone narkotyki i gotówka
  • Prowadzenie zatrzymanego
  • Prowadzenie zatrzymanego
  • Prowadzenie zatrzymanego
  • Prowadzenie zatrzymanego
Powrót na górę strony