Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

16-letni zabójca kobiety zatrzymany

Data publikacji 27.02.2006

Opolscy policjanci zatrzymali mieszkańca powiatu strzeleckiego, który ponad dwa tygodnie temu zabił 63-letnią kobietę dla 20 złotych.

Była godzina 14, kiedy wracający do domu z pracy syn, zastał leżącą na podłodze matkę - niestety kobieta już nie żyła. Mężczyzna natychmiast powiadomił policję, na miejsce przybył również biegły z zakresu medycyny sądowej, który ustalił, że zgon kobiety nastąpił pomiędzy godziną 8 a 10 rano.

Z racji wagi tego zdarzenia Opolski Komendant Wojewódzki Policji powołał grupę operacyjno-śledczą, składającą się z doświadczonych policjantów z wydziału kryminalnego KWP w Opolu oraz sekcji kryminalnej KPP w Strzelcach Opolskich. Natychmiast rozpoczęto pracę operacyjno-śledczą, sprawdzono alibi osób będących w zainteresowaniu policji.

Policjanci ustalili, że ostatnią z osób, która widziała żywą kobietę był jej syn. Założono wstępnie, że zabójstwa dokonała bliska osoba kobiety, inna hipoteza zakładała dokonanie zabójstwa przez sprawcę pochodzącego spoza Opolszczyzny, który napadał na samotnie mieszkające, starsze osoby. Brano również pod uwagę fakt, że zabójstwa mógł dokonać mieszkaniec powiatu strzeleckiego.

Na podstawie posiadanych informacji i własnych ustaleń policjanci wytypowali jako sprawcę tej zbrodni 16-letniego mieszkańca powiatu strzeleckiego, który przyznał się do zarzucanego mu czynu. Wyjaśnił motywy i okoliczności zabójstwa.

Za czyn ten odpowie teraz przed sądem rodzinnym i nieletnich, który w piątek umieścił go na 3 miesiące w schronisku dla nieletnich.

Powrót na górę strony