Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant rozpoznał sprawcę rozboju

Data publikacji 01.12.2007

Wołomińscy kryminalni zatrzymali 28-letniego Tomasza D. mieszkańca Wołomina, który napadł na pracownika ochrony w jednym z marketów na terenie miasta. Sprawcę rozpoznał policjant przyjmujący zgłoszenie, gdy przeglądał zapis z monitoringu sklepu.

Do zdarzenia doszło w poniedziałkowe południe. W jednym ze sklepów samoobsługowych w Wołominie, pracownica ochrony zauważyła niedużego mężczyznę, który chowa do kieszeni kurtki małą paczkę gum do żucia. Kiedy mężczyzna przeszedł koło kas bez jakichkolwiek zakupów, pracownica ochrony podeszła do niego i próbowała go zatrzymać. Mężczyzna wówczas wyciągnął z kieszeni strzykawkę z igłą i kilkakrotnie zamachnął się w stronę interweniującej kobiety raniąc ją w rękę, po czym uciekł ze sklepu.

Wezwani na miejsce funkcjonariusze postanowili zacząć od sprawdzenia, co zarejestrowały kamery umieszczone w sklepie. Jak się okazało całe zajście zostało nagrane. Dochodzeniowiec z wołomińskiej komendy przeglądający zarejestrowany materiał, rozpoznał 28-letniego Tomasza D., któremu kilka tygodni wcześniej przedstawiał zarzut kradzieży.

Po ustaleniu tych informacji zatrzymanie mężczyzny, było już tylko formalnością. Tomasz D. trafił do policyjnego aresztu. Przesłuchany przez prokuratora przyznał się do zarzucanego mu czynu. Został objęty dozorem policyjnym i teraz musi stawiać się trzy razy w tygodniu w wołomińskiej komendzie. Za rozbój grozi mu nawet 12 lat.
Powrót na górę strony