Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymano oszusta sprzedającego podrobione sztabki złota

Data publikacji 23.06.2015

W minioną sobotę puccy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o to, że oszukał jubilera, sprzedając mu sztabkę złota, która okazała się być innym, jedynie pozłacanym metalem. Teraz mężczyźnie grozi nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

W ubiegłą sobotę policjanci zatrzymali 23-letniego mieszkańca Nysy, który chciał sprzedać złoto w jednym z zakładów jubilerskich. Mężczyzna ten kilka dni wcześniej w tym samym miejscu sprzedał sztabkę złota, za którą otrzymał od jubilera ponad 3 tys. złotych. Jak się okazało, nie była ona w całości wykonana ze szlachetnego kruszcu, a jedynie pozłacana.

Po otrzymaniu zgłoszenia o oszustwie kryminalni z Władysławowa pracowali nad sprawą, m.in. ustalając świadków, zabezpieczając monitoring czy typując ewentualnych sprawców. Z ustaleń policjantów wynikało, iż sprawca oszustwa podejmie kolejną próbę sprzedaży podrobionych sztabek złota. Po otrzymaniu informacji, że do ponownej sprzedaży dojdzie w sobotę policjanci pojechali w okolice zakładu jubilerskiego, gdzie zatrzymali 23-latka. Funkcjonariusze w jego bagażu znaleźli kolejne 4 rzekomo złote sztabki.

Mężczyzna został zatrzymany i spędził noc w policyjnym areszcie. Mundurowi przedstawili mu już zarzut oszustwa oraz usiłowania oszustwa. Policjanci będą teraz ustalać, w jaki sposób mężczyzna wszedł w posiadanie sztabek i czy mógł je wcześniej sprzedawać. Na wniosek Policji, prokuratura zadecydował o objęciu mężczyzny dozorem policyjnym.

Za oszustwo grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Gdańsku / mg)

 

 

Powrót na górę strony