Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

"Stop – Czerwone"- rusza kolejna akcja policji

Data publikacji 01.12.2007

Policjanci z warszawskiej drogówki będą sprawdzać na najbardziej newralgicznych skrzyżowaniach Warszawy, czy kierowcy stosują się do znaków sygnalizacji świetlnej. Kierujący rażąco łamiący przepisy ruchu drogowego, a w szczególności wjeżdżający na skrzyżowanie przy zapalonym czerwonym świetle, będą karani mandatami.

Dynamiczny wzrost liczby uczestników ruchu drogowego potęguje stopień zagrożenia uczestnictwa w zdarzeniu drogowym. W okresie od stycznia do końca października 2007 r. tylko na drogach miast st. Warszawy, z powodu nie stosowania się kierujących do sygnalizacji świetlnej, doszło do 72 wypadków drogowych, w których śmierć poniosły 3 osoby a 110 zostało rannych.

Mając na uwadze taki stan rzeczy Wydział Ruchu Drogowego stołecznej Policji przeprowadzi cykliczne działania pod kryptonimem „ Stop – Czerwone”. Działania prowadzone będą w godz. 10.30 - 12.30, a zaplanowane są na dni 1,2,8,9,12,13,15,16,29,30 grudnia 2007 r.

Policjanci pełniący służbę w ramach działań szczególną uwagę będą zwracać na niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej przez kierowców, a także rowerzystów oraz nie ustępowanie pierwszeństwa pieszym na pasach. Wykroczenia będą nagrywane przy pomocy wideo rejestratorów. Z nie stosowanie się do tych przepisów grozi mandat do 500 zł oraz 6 punktów karnych.

Posterunki kontrolne będą ustawione na skrzyżowaniach:

1. Kasprzaka – Skierniewicka
2. Al. Krakowska – Mineralna
3. Wioślarska – Ludna
4. Pułkowa – Dzierżoniowska
5. Modlińska –Pomorska
6. Łopuszańska – Orzechowa
7. Al. Jerozolimskie – Ryżowa
8. Ostrobramska – Rodziewiczówny
9. Wawelska – Żwirki i Wigury
10. Radzymińska – Jurskiego
11. Al. Krakowska – Szyszkowa
12. Wybrzeże Gdańskie – Nowy Zjazd
13. Marsa – Chełmżyńska
Powrót na górę strony