Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Akcje "Andrzejki" i "trzeźwe poranki"

Data publikacji 01.12.2007

Policjanci drogówki w całej Polsce od wczoraj prowadzą wzmożone kontrole stanu trzeźwości kierowców. W całym kraju przeprowadzane są akcje andrzejkowe i "trzeźwe poranki". Wczoraj funkcjonariusze zatrzymali w całym kraju 366 nietrzeźwych kierujących. Na polskich drogach doszło do 159 wypadków drogowych, w których rannych zostało 189 osób. 14 osób zginęło.

Jedną z akcji andrzejkowych przeprowadzili minionej nocy, funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego komendy stołecznej. Policjanci na wyznaczonych posterunkach kontrolowali stan trzeźwości kierujących powracających z andrzejkowych imprez. W akcję zaangażowanych było 73 funkcjonariuszy. W Warszawie skontrolowano 1193 samochody. Zatrzymanych zostało 12 nietrzeźwych kierujących, z których 6 odpowie za wykroczenie. Dla stróżów prawa, biorących udział w działaniach, andrzejkowy wieczór zakończył się dopiero rankiem.

Bilans akcji wskazuje, iż wielu kierowców w sposób lekceważący podchodzi do kierowania samochodem pod wpływem alkoholu. Nie przeraża ich nawet widmo wysokiej grzywny, czy kara pozbawienia wolności za dopuszczenie się takiego czynu, nie wspominając o zakazie prowadzenia pojazdów.

Tymczasem od rana drogówka z Gorzowa i Strzelec Krajeńskich wspólnie przeprowadza akcję "trzeźwy poranek" Policyjne radiowozy wyjechały na drogi obydwu powiatów, a policjanci sprawdzają przede wszystkim trzeźwość kierujących. Do 13 na drogach obydwu powiatów jest kilkanaście policyjnych załóg. Policjanci nadzorują szczególnie drogę krajową nr 22, przebiegającej przez obydwa powiaty i drogi przyległe.

Termin przeprowadzenia akcji nie jest przypadkowy. Od kilku już lat w okresie "Andrzejek" znacząco wzrasta liczba zatrzymywanych przez policję nietrzeźwych kierowców. W ciągu dziesięciu miesięcy tego roku na drogach Gorzowa i okolic doszło do 87 wypadków. Sprawcami aż 13 z nich byli nietrzeźwi. Na skutek spowodowanych przez nich zdarzeń śmierć poniosły 3 osoby, a 24 zostały ranne. W celu uniknięcia kolejnych tragicznych wypadków w pierwszy weekend grudnia gorzowska policja wzmaga swoje działania. Wszystko po to, aby zwiększyć bezpieczeństwo na drogach i wyeliminować z ruchu tych kierowców, którzy siadając za kierownicą po wypiciu alkoholu stanowią dla innych zagrożenie.
Powrót na górę strony