Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci po służbie ratowali ludzkie życie

Data publikacji 24.06.2015

Policjantka i policjant z Legnicy, w dniu wolnym od służby, ratowali życie starszego mężczyzny. Poszkodowany nagle upadł na parkingu jednego z supermarketów i nie oddychał. Funkcjonariusze rozpoczęli reanimację i prowadzili ją do przyjazdu pogotowia. Po około 20 minutach udało się przywrócić leżącemu oddech i akcję serca. Następnie mężczyzna trafił do szpitala.

Policjanci z legnickiej komendy w czasie wolnym od służby wracali do domów po zakupach. Zauważyli grupę osób stojących na parkingu przy leżącym mężczyźnie. Okazało się, że człowiek ten nagle upadł na oczach żony i kilku innych osób. Mężczyzna nie oddychał i nie dawał żadnych oznak życia. Ktoś wezwał już karetkę pogotowia.

Funkcjonariusze, widząc tę sytuację, natychmiast rozpoczęli akcję reanimacyjną. Na zmianę wykonywali leżącemu sztuczne oddychanie i masaż serca przez kilkanaście minut. Po przyjeździe karetki reanimacja prowadzona ratownicza była kontynuowana. Po około 20 minutach udało się przywrócić leżącemu oddech i akcję serca. Następnie pogotowie ratunkowe zabrało 76-letniego mężczyznę do szpitala.

(KWP we Wrocławiu / mg)

Powrót na górę strony