Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

W mieście na motorze pędził aż 161 km/h

Data publikacji 24.06.2015

Dozwoloną prędkość przekroczył o ponad 100 km/h. Wrocławscy policjanci zatrzymali motocyklistę, który w terenie zabudowanym jechał aż 161 km/h. Mężczyzna za stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym odpowie przed sądem oraz straci prawo jazdy na 3 miesiące.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu na ul. Klecińskiej w samo południe zauważyli kierującego motorem marki suzuki, który zlekceważył przepisy ruchu drogowego i w terenie zabudowanym znacznie przekroczył dozwoloną prędkość. Policjanci stwierdzili, że motocyklista pędził aż 161 km/h, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 60 km/h. Ponadto chwilę wcześniej na odcinku drogi przy dużej prędkości jechał na jednym kole.

Po zatrzymaniu okazało się, że motorem na kłodzkich numerach rejestracyjnych kieruje 26-letni mężczyzna. Ponadto podczas kontroli drogowej kierowca nie miał przy sobie prawa jazdy. W związku z poruszaniem się o 101 km/h za szybko w terenie zabudowanym i stworzenia zagrożenia w ruchu drogowym policjanci skierowali wniosek do sądu o ukaranie mężczyzny. Jednocześnie funkcjonariusze wystąpili do starosty o odebranie prawa jazdy.

Przypominamy, że zgodnie z nowymi przepisami kierowcom, którzy przekroczą dozwoloną prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym, prawo jazdy zostanie odebrane bezpośrednio przez kontrolującego ich policjanta. Następnie zostanie ono przesłane do właściwego starosty, który - wydając decyzję administracyjną - formalnie zatrzyma ten dokument - za pierwszym razem na 3 miesiące.

(KWP we Wrocławiu / mg)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 3.12 MB)

Powrót na górę strony