Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

"Kibole" handlowali narkotykami

Data publikacji 24.06.2015

Policjanci Wydziału Kryminalnego KWP w Bydgoszczy przerwali przestępczy handel znacznymi ilościami narkotyków. Zatrzymani związani są ze środowiskiem pseudokibiców. Wśród zatrzymanych są liderzy tego środowiska, o których aresztowanie do sądu wnioskuje Prokurator Okręgowy z Bydgoszczy.

Policjanci Wydziału Kryminalnego KWP w Bydgoszczy od dłuższego czasu gromadzili dowody przeciwko osobom zajmującym się wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości narkotyków. Tropy prowadziły do osób związanych ze środowiskiem bydgoskich pseudokibiców.

Działania związane z zatrzymaniem osób wytypowanych przez policjantów precyzyjnie przygotowano i zaplanowano na wtorek (23.06.2015 r.) wcześnie rano. Ponieważ z informacji posiadanych przez kryminalnych wynikało, że przestępcy mogą być niebezpieczni, do akcji włączyli się policjanci Biura Operacji Antyterrorystycznych  oraz Sekcji Antyterrorystycznej KWP w Bydgoszczy.

We wtorek wcześnie rano policjanci weszli jednocześnie do mieszkań i działek mieszkańców Bydgoszczy i okolic. Zatrzymano siedmiu mężczyzn w  wieku od 25-35 lat. Wszyscy zatrzymani związani są ze środowiskiem bydgoskich pseudokibiców, wśród nich jest czterech liderów tej grupy.

Materiał dowodowy zgromadzony w śledztwie nadzorowanym przez Prokuraturę Okręgową w Bydgoszczy wskazuje, że zatrzymani wprowadzili do obrotu 23 kg amfetaminy i 30 kg marihuany. W związku z tym usłyszeli już zarzuty. Wobec trzech z nich prokurator zdecydował do zastosowaniu policyjnego dozoru. Wobec czterech zatrzymanych dziś (24.06) do sądu trafiły wnioski o tymczasowe aresztowanie.

Podczas przeszukań policjanci zabezpieczyli w poczet przyszłych kar ponad 30 tys. złotych, samochód oraz sprzęt komputerowy.

Dziś (24.06) sąd podejmie decyzje o ewentualnych aresztowaniach. Sprawa ta jak zapewniają prowadzący postępowanie ma charakter rozwojowy i możliwe są kolejne zatrzymania.

(KWP w Bydgoszczy / mg)

Pseudokibice aresztowani za narkotyki ►

Film Akcja zatrzymania przestępców

Pobierz plik Akcja zatrzymania przestępców (format mp4 - rozmiar 25.89 MB)

Powrót na górę strony