Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

PaT - blisko 2,5 tys. młodych ludzi z Wielkopolski w porywie serc

Blisko 2,5 tys. młodych ludzi z Poznania, powiatu poznańskiego i z całego województwa wielkopolskiego przybyło do Warszawy na X Ogólnopolski przystanek PaT, który trwa się na Stadionie Narodowym. Do stolicy udali się autokarami i specjalnym pociągiem, by wraz z młodzieżą z całej Polski wspólnie przeżywać jubileuszowe spotkanie.

Tegoroczny X Jubileuszowy Ogólnopolski Przystanek PaT organizowany pod honorowym patronatem Prezydenta RP, odbywa się w Warszawie 23 i 24 czerwca br. na Stadionie Narodowym. To największe w tym roku ogólnopolskie spotkanie młodych na rzecz bezpieczeństwa. Podczas niego młodzież szkolna promować będzie wartości takie jak: zdrowie, kultura relacji, wrażliwość społeczna, a przede wszystkim wolność od przemocy i uzależnień. Młodzi ludzie zachęcać będą swoich rówieśników do aktywności społecznej oraz rozwoju poprzez odkrywanie własnych pasji.

W tej największej w kraju akcji twórczej profilaktyki rówieśniczej również wezmą udział młodzi ludzie w całej Wielkopolski. W radosnej atmosferze wsiadali do specjalnie w tym celu zamówionego pociągu oraz do autokarów. 23 czerwca br. wspólną podróżą rozpoczęli przeżywanie młodzieżowego spotkania.

Wielkopolscy policjanci mają nadzieję, że młodzi ludzie biorący udział w jubileuszowym przystanku PaT, wrócą z niego pełni wrażeń i energii, by wśród swoich rówieśników propagować ideę życia wolnego od przemocy i uzależnień.

(KWP w Poznaniu / dm)

 

  • grupa młodzieży z policjantami czeka na peronie
  • młodzież rozmawia przed wejściem do pociągu
  • zdjęcie grupowe młodzieży i policjantów, w tle autobusy
Powrót na górę strony