Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzani o pobicie ze skutkiem śmiertelnym zatrzymani

Data publikacji 24.06.2015

W zaledwie kilka godzin od zgłoszenia przestępstwa policjanci z Bemowa zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o pobicie ze skutkiem śmiertelnym. Do zdarzenia doszło w niedzielę na osiedlu przy ul. Szadkowskiego. Poszkodowany mimo udzielonej mu pomocy lekarskiej, zmarł. Trójka mężczyzn usłyszała już zarzuty w tej sprawie. Teraz muszą liczyć się z grożącą za taki czyn karą do 10 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w niedzielę około 5. nad ranem na parkingu przy ulicy Szadkowskiego. Mieszkańców bloku obudziły odgłosy wołania o pomoc. Kiedy wyjrzeli przez okno zauważyli grupę mężczyzn. Jeden z nich zadawał ciosy drugiemu. Po chwili wszyscy uciekli. Na chodniku pozostawili nieprzytomnego mężczyznę z ranami ciętymi nóg. Natychmiast o wszystkim zaalarmowano Policję i wezwano załogę pogotowia ratunkowego. 36-latek z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Niestety w wyniku odniesionych obrażeń zmarł.

Wyjaśnieniem okoliczności zdarzenia zajęli się funkcjonariusze z komisariatu policji Warszawa Bemowo. Zarówno tożsamość mężczyzny, jak również przyczyna jego zgonu początkowo były nieznane. Część wątpliwości rozwiała się w toku przeprowadzonych w trakcie śledztwa czynności, w tym sekcji zwłok. Kilka godzin później trop śledczych doprowadził do trójki mężczyzn, z którymi pokrzywdzony się znał i kontaktował. W toku przesłuchania ustalono, że za śmierć mężczyzny odpowiadają: 36-letni Sławomir K., 31-letni Marcin K. i 22-letni Krystian W.

Jak wynika z ustaleń śledczych, mężczyźni umówili się na spotkanie, aby wyjaśnić pewne sprawy z przeszłości. W czasie spotkania doszło do kłótni, a potem do bójki, podczas której wobec 36-latka użyto niebezpiecznych narzędzi. Funkcjonariusze zabezpieczyli w mieszkaniu zatrzymanych nóż i bagnet.

Wczoraj w prokuraturze mężczyźni usłyszeli zarzuty współudziału w bójce z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Prawdopodobnie jeszcze dzisiaj o ich dalszym losie zadecyduje sąd. Za ten czyn grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(KSP / mw)

  • Zatrzymany jeden z podejrzanych
  • Zatrzymany jeden z podejrzanych
  • Prowadzenie jednego z zatrzymanych

Film Podejrzani o pobicie ze skutkiem śmiertelnym zatrzymani

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Podejrzani o pobicie ze skutkiem śmiertelnym zatrzymani (format flv - rozmiar 7.97 MB)

Powrót na górę strony