Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Broń, amunicja i... zastrzelona łania

Data publikacji 01.12.2007

Trzech mężczyzn, którzy uciekali samochodem marki Peugeot przed policyjnym radiowozem zatrzymali wczoraj policjanci z Dzierzkowic. W ich pojeździe funkcjonariusze znaleźli ustrzeloną łanię, broń myśliwską i amunicję.

Około godz. 20.00 policjanci patrolujący drogę relacji Dzierzkowice-Ludmiłówka postanowili zatrzymać do kontroli jadący w kierunku Dzierzkowic samochód marki Peugeot. Jego kierowca na znak dawanych przez funkcjonariuszy sygnałów dźwiękowych jedynie przyspieszył tempa i zaczął uciekać. Po kilkukilometrowym pościgu policjanci zatrzymali uciekiniera. Okazało się, że kierującym jest 51-letni mieszkaniec Sandomierza. W pojeździe było także dwóch pasażerów: 60-letni mieszkaniec woj. podkarpackiego oraz 38-letni mieszkaniec gm. Annopol. Podczas przeszukania samochodu funkcjonariusze znaleźli ukrytą pod przednimi siedzeniami broń palną myśliwską, która była załadowana trzema sztukami amunicji. W części ładunkowej samochodu funkcjonariusze znaleźli zastrzeloną łanię. Wszyscy trzej mężczyźni zostali zatrzymani i przewiezieni do KPP w Kraśniku.

Jak ustalili policjanci, znaleziona broń myśliwska jest własnością 60-letniego mieszkańca woj. podkarpackiego. Mężczyzna oświadczył policjantom, że posiada pozwolenie na tego typu broń i że to on dokonał odstrzału zwierzęcia. Jednak policjanci ustalili, że 60-latek nie posiadał wymaganego pozwolenia na odstrzał, którego dokonał także nie w swoim obwodzie łowieckim.
60-latek wydał policjantom dodatkowe 13 sztuk amunicji, która miał przy sobie. Cała trójka trafiła do Pomieszczeń dla Osób Zatrzymanych kraśnickiej komendy. Ich odpowiedzialnością karną zajmie się Prokurator.
Zgodnie z Ustawą o Prawie Łowieckim, kto poluje nie posiadając uprawnień do polowania, wchodzi w posiadanie zwierzyny - podlega karze pozbawienia wolności do lat 5.

Powrót na górę strony