Wyłudziła z banku ponad 65 tys. zł - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wyłudziła z banku ponad 65 tys. zł

Data publikacji 25.06.2015

Zakopiańscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, zatrzymali 38-latkę, która wyłudziła z banku 65 tysięcy złotych – ale kwota ta cały czas rośnie. Kobieta w ten sposób chciała ratować swoją niedogodną sytuację finansową. Teraz grozi jej do 5 lat więzienia.

38-latka została zatrzymana przez policjantów z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą zakopiańskiej komendy po trwającym pewien czas śledztwie. Funkcjonariusze analizowali sprawy udzielanych kredytów kiedy dokumenty wystawiane przez 38-latkę z powiatu nowosądeckiego wzbudziły podejrzenie. Podjęto wówczas ukierunkowane działania, które doprowadziły do zatrzymania oszustki.

Po sprawdzeniu faktycznie okazało się, że zaświadczenia o zatrudnieniu i zarobkach, które były niezbędne do uzyskania kredytu są fałszywe. Kobieta oferowała prowizje od zaciąganych kredytów, zapewniając jednocześnie o sumiennym ich spłacaniu. Osoby te, tzw. „słupy”, zaciągnęły kredyt na swoje nazwisko, a zdobyte w ten sposób pieniądze czy sprzęt elektroniczny przekazały oszustce.

Śledztwo w sprawie nabiera rozpędu -  coraz więcej osób zgłasza się do zakopiańskiej komendy informując, że padli ofiarą oszustki. Kwota wyłudzonych kredytów w chwili obecnej przekroczyła już 65 tysięcy złotych i cały czas wzrasta.

Kobieta, która wyłudzonymi kredytami chciała ratować swoje finanse usłyszy teraz zarzuty. Grozi jej kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Krakowie / mw)

Powrót na górę strony
Polska Policja