Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pseudograficiarz dokonujący zniszczeń na terenie Krakowa w rękach policjantów

Data publikacji 25.06.2015

Pseudograficiarz dokonujący zniszczeń na terenie Krakowa posługujący się pseudonimem „Sicoer” w rękach krakowskich Policjantów. Do Krakowa przyjeżdżał z Poznania."Miasto musi być zrobione porządnie" - przechwalał się w Internecie, zamieszczając swoje filmiki.

Kilkutygodniowe żmudne działania pozwoliły policjantom wpaść na trop pseudograficiarza, o którym licznie rozpisywała się prasa. Namierzenie wandala nie było łatwe. Okazało się bowiem, że nikt w Krakowie go nie zna. Okazało się także, że na „gościnne występy” przyjeżdżał aż z Poznania, gdzie na stałe mieszka.

Do zatrzymania doszło wczoraj w godzinach popołudniowych - zaraz po przyjeździe mężczyzny do Krakowa. Przy zatrzymanym policjanci znaleźli spraye oraz przygotowane, graficzne plany kolejnych pseudograffiti, które miały być zamieszczony na jednym z budynków w centrum Krakowa.  

Szacuje się, że mężczyzna na terenie Krakowa zaczął działać od listopada 2014 i do chwili obecnej zamieścił kilkanaście malunków, podpisując się po nimi swoim pseudonimem. Swoją przestępczą działalność nagrywał i fotografował, a następnie zamieszczał na portalach społecznościowych oraz na kanałach filmowych.

Dzisiaj mężczyzna zostanie przesłuchany i usłyszy zarzuty niszczenia mienia, za co grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Krakowie / mg)

Powrót na górę strony