Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadł w ręce policjantów przewożąc 4,5 tony nielegalnego tytoniu

Data publikacji 26.06.2015

Ujawnione 4,5 tony tytoniu bez polskich znaków akcyzy to efekt kontroli przeprowadzonej przez legnickich policjantów ruchu drogowego. Tytoń, ujawniony przez funkcjonariuszy w samochodzie ciężarowym, zapakowany był w kartony szczelnie owinięte foliową taśmą. Szacuje się, że Skarb Państwa z tytułu uszczuplenia podatku akcyzowego mógł ponieść straty w wysokości ponad 2 milionów złotych. O dalszym losie mężczyzny zdecyduje sąd. Grozić mu może teraz nawet do 6 lat pozbawienia wolności oraz bardzo wysokie kary finansowe.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego legnickiej komendy powiatowej Policji  wspólnie z Inspekcją Transportu Drogowego przeprowadzili działania związane z bezpieczeństwem na drogach i kontrolami samochodów ciężarowych i autokarów.

W trakcie kontroli samochodu ciężarowego marki DAF policjanci ujawnili w nim 4,5 tony tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Tytoń zapakowany był w kartony szczelnie owinięte foliową taśmą. W związku z zaistniałą sytuacją, kierowca ciężarówki został zatrzymany.

Wstępnie ustalono, że Skarb Państwa mógł ponieść straty z tytułu uszczuplenia podatku akcyzowego w wysokości ponad 2 milionów złotych. Zatrzymany, 34 – letni mieszkaniec powiatu legnickiego, trafił do policyjnego aresztu.

Mężczyźnie grozić teraz może kara nawet do 6 lat pozbawienia wolności oraz bardzo wysokie kary finansowe. Samochód wraz z kontrabandą został zabezpieczony, a o dalszym losie mężczyzny zdecyduje sąd.

Funkcjonariusze badają dalej wszystkie okoliczności tej sprawy, w tym jakie było przeznaczenie nielegalnego tytoniu.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Film Wpadł w ręce policjantów przewożąc 4,5 tony nielegalnego tytoniu

Pobierz plik Wpadł w ręce policjantów przewożąc 4,5 tony nielegalnego tytoniu (format mp4 - rozmiar 2.25 MB)

Powrót na górę strony