Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany z nielegalnym spirytusem

Data publikacji 26.06.2015

Trzy tysiące litrów spirytusu bez znaków akcyzy zabezpieczyli policjanci z Leszna. Funkcjonariusze zatrzymali w tej sprawie 37-letniego mieszkańca Katowic. Straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconej akcyzy oszacowano na ponad 160 tysięcy złotych.

Zatrzymanie mężczyzny podejrzanego o przewożenie alkoholu bez znaków akcyzy miało miejsce w Lesznie 25 czerwca br. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego wspólnie z funkcjonariuszami z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Lesznie zatrzymali do kontroli kierującego samochodem marki "Renault Master". W trakcie czynności okazało się, że w przestrzeni ładunkowej pojazdu znajdują się kartony z butelkami z przeźroczystą cieczką.

Po przeliczeniu zarekwirowanego mienia okazało się, że w samochodzie znajdowało się w sumie 120 kartonów, każdy z zawartością 25 litrowych butelek ze spirytusem bez znaków skarbowych akcyzy, czyli łącznie 3000 litrów alkoholu.  

Policjanci zatrzymali kierowcę i osadzili w policyjnym areszcie. Okazał się nim 37-letni mieszkaniec Katowic. Śledczy ogłosili mężczyźnie zarzut posiadania alkoholu bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Jak wyliczyli mundurowi, w wyniku przestępczej działalności zatrzymanego mężczyzny, Skarb Państwa poniósł stratę w kwocie przekraczającej 160 tysięcy złotych. Mężczyźnie grozi kara do 3 lat więzienia.

(KWP w Poznaniu / mg)

 

Powrót na górę strony