Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejny odzyskany pojazd

Data publikacji 26.06.2015

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z KPP w Sulęcinie odzyskali skradziony samochód marki VW Touran o wartości co najmniej 40 tys. złotych. Zatrzymany po pościgu 33-letni kierowca usłyszał już zarzut paserstwa. Przed sądem odpowie za przestępstwo paserstwa oraz za popełnienie szeregu rażących wykroczeń.

W środę (24 czerwca br.) policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Sulęcinie wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej pełnili służbę na terenie gminy Krzeszyce. Około 13:00 przy ul. Słonecznej w Krzeszycach policjanci podjęli kontrolę drogową wobec kierującego samochodem marki VW Touran. Kierujący zwolnił a następnie przyspieszył wyprzedzając inne samochody. Policjanci natychmiast podjęli pościg. Po przejechaniu niespełna kilometra uciekinier pozostawił volkswagena na środku drogi i podjął ucieczkę przeskakując przez ogrodzenia pobliskich posesji. Policjanci podjęli pościg za mężczyzną. Po przebiegnięciu około jednego kilometra mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy.

Po sprawdzeniu vw tourana w policyjnych systemach policjanci ustalili, że pojazd pochodzi z kradzieży, do której doszło na terenie Niemiec. Auto zostało zabezpieczone na parkingu strzeżonym, natomiast 33-letni mężczyzna zatrzymany w sulęcińskiej komendzie. 33-latek usłyszał zarzut paserstwa. Za to przestępstwo mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

Dodatkowo mieszkaniec powiatu międzyrzeckiego odpowie przed sądem za popełnienie rażących wykroczeń podczas ucieczki tj: niezatrzymanie się do kontroli drogowej, brak wymaganych dokumentów, wyprzedzanie w miejscach niedozwolonych oraz pozostawienie pojazdu na jezdni z włączonym silnikiem.

Odzyskany vw touran o wartości co najmniej 40 tysięcy złotych niebawem zostanie zwrócony właścicielowi.

(KWP w Gorzowie / mw)

  • Odzyskany pojazd
  • Odzyskany pojazd
  • Odzyskany pojazd
Powrót na górę strony