Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zaginione dzieci odnalezione. Pamiętajmy o opiece nad najmłodszymi

Data publikacji 29.06.2015

Wakacje to okres, kiedy najczęściej dochodzi do zaginięć dzieci. Nastolatki uciekają z domu, a młodsze dzieci gubią się podczas wakacyjnych zabaw. Tak jak to miało miejsce w minioną niedzielę pod Siedlcami, gdzie zaginęła dwójka braci, którzy wybrali się na wycieczkę do lasu. Na szczęście dzieci zostały odnalezione. Apelujemy, by najmłodszych nie zostawiać bez opieki i mieć je cały czas w zasięgu wzroku.

W niedzielne popołudnie (28.06.br.) siedlecka Policja został powiadomiona o zaginięciu dwóch braci w wieku 5 i 11 lat. Chłopcy mieli kilka godzin wcześniej wsiąść na quada i wyjechać nim do lasu. Gdy poszukiwania przez rodziców nie przyniosły rezultatu, włączyli się do nich zawiadomieni o zdarzeniu mundurowi. Decyzją szefostwa siedleckiej komendy ogłoszono alarm dla wszystkich policjantów i zaczęto poszukiwania zaginionych dzieci. Na miejsce skierowano stu policjantów, w tym także tych, którzy stawili się do jednostki w odpowiedzi na alarm. W las, w okolicach miejscowości Dąbrówka Stany, wyruszyli między innymi przewodnicy z psami tropiącymi, których wspomagało czterdziestu strażaków ochotników. Okoliczne lasy sprawdzał również policyjny helikopter.

W wyniku prowadzonej akcji poszukiwawczej po godz.21:00 zaginieni chłopcy zostali odnalezieni w lesie w pobliżu miejscowości Dąbrówka Stany. Jak się okazało, z quada którym się poruszali, spadł łańcuch i nie chcąc zostawić go bez opieki pozostali przy nim. Na trop zaginionych mundurowych nakierowała jedna z okolicznych mieszkanek, która widziała policyjny helikopter, a kilka chwil wcześniej obu chłopców. Kojarząc fakty poinformowała o wszystkim Policję.

Odnalezieni chłopcy byli zdrowi i nie potrzebowali pomocy medycznej. Zostali przekazani rodzicom.

(KWP w Radomiu / mw)

Powrót na górę strony