Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tankował i odjeżdżał- został zatrzymany

Data publikacji 29.06.2015

Siedem zarzutów usłyszał 40 – letni gorzowianin podejrzewany o liczne kradzieże paliwa. Mężczyzna podjeżdżał do stacji benzynowych, tankował auta oraz kanistry i odjeżdżał nie uiszczając należnych opłat. Zatrzymany odpowie za swoje czyny. 40-latek trafił już do aresztu, był bowiem poszukiwany.

Początek incydentów związanych z nieuiszczaniem opłaty za zatankowane paliwo to wydarzenia, które miały miejsce między 1, a 3 czerwca br.. Było ich sześć. Mężczyzna podjeżdżał różnymi samochodami, na tablicach rejestracyjnych, które wcześniej były kradzione, tankował i odjeżdżał. I choć straty wynikające z kradzieży paliwa za każdym razem stanowiły wykroczenie, nie pozwoliło to uniknąć podejrzanemu odpowiedzialności karnej. Wynika to z tego, że policjanci z Witnicy przedstawili 40-latkowi zarzut kradzieży paliwa jako czyn ciągły.

Podobna sytuacja miała miejsce 5 czerwca 2015 roku, w Kamieniu Małym. Zatankowane na 115 litrów auto kierowane przez nieznanego jeszcze wówczas mężczyznę odjechało z jednej ze stacji paliw. Ale kres darmowych tankowań przyszedł 23 czerwca br., kiedy to po podobnym czynie bardzo szybko zareagował jeden z pracowników stacji. Jadąc za mężczyzną ujął go, przekazując policjantom. Ci rozpoczęli zbieranie materiału dowodowego świadczącego o tym, że to właśnie 40-latek jest odpowiedzialny za wszystkie kradzieże. Śledczy ustalali też, że było ich więcej. Zatrzymany odpowiedzialny jest także za kradzieże do których doszło na terenie powiatu strzelecko – drezdeneckiego oraz gorzowskiego. Tym razem 40-latek podjeżdżał jednym samochodem. Był to dostawczy mercedes Vito na kradzionych numerach rejestracyjnych.

12 czerwca br. na stację paliw w Dobiegniewie podjechał kierowca. Ten raczej nie próbował ukrywać swojego wyglądu. Zanim zatankował próbował utargować niższą cenę za większą ilość paliwa. To był blef, który miał powstrzymać pracowników stacji przed podejrzeniami o tankowanie tak dużej ilości paliwa bez zapłaty. Do baku auta oraz przygotowanych baniaków mężczyzna zatankował 460 litrów paliwa. Odjechał nie płacąc. Niemal identyczne sytuacje powtarzały się jeszcze dwukrotnie. W Strzelcach Krajeńskich 18 czerwca br. zostało skradzione paliwo w ilości 650 litrów, a dwa dni później w Gorzowie - 600 litrów. Wartość strat przy tych trzech tankowaniach wyniosła blisko 8,5 tys. złotych.

Policjanci z Witnicy przedstawili zatrzymanemu cztery zarzuty. Dwa związane z opisanymi kradzieżami paliwa, dwa kolejne to podrobienie podpisu oraz fałszywe oskarżenia. 40-latek recytował bowiem wcześniej wyuczone dane swojego brata. Podając się za niego fałszował fakty oraz podpisy. Podczas dwóch kontroli drogowych przyjął mandat właśnie na dane swojego brata, podając się za  niego i za niego podpisując. Dlatego odpowiedzialność 40-latka może się rozszerzyć o zarzuty związane z podrobieniem podpisu. Trzy kolejne zarzuty to już te ze Strzelec, Dobiegniewa i Gorzowa. Choć postępowania w tych sprawach wciąż trwają, 40-latek już trafił do zakładu karnego. Mężczyzna był bowiem poszukiwany do odbycia kary za inne przestępstwo. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Gorzowie / mw)

Powrót na górę strony