Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczny motocyklista w drodze na wakacje

Data publikacji 29.06.2015

Akcją „Bezpieczny motocyklista w drodze na wakacje” policjanci zabrzańskiej drogówki i instruktorzy ze szkoły jazdy i ratownictwa medycznego "Motorat" rozpoczęli wakacyjny sezon na dwóch kółkach. Podczas zainscenizowanego wypadku drogowego z udziałem motocyklisty, policjanci i instruktorzy edukowali użytkowników jednośladów, jak udzielić pierwszej pomocy i zabezpieczyć miejsce zdarzenia. Każdy z uczestników akcji otrzymał dyplom, a także gadżety motocyklowe.

Policjanci zabrzańskiej drogówki, wspólnie z instruktorami szkoły jazdy i ratownictwa medycznego "Motorat", rozpoczęli wakacyjny sezon akcją skierowaną do motocyklistów. Podczas działań „Bezpieczny motocyklista w drodze na wakacje” kierujący jednośladami poddawani byli policyjnym kontrolom drogowym. Następnie byli przekazywani w ręce instruktorów, którzy edukowali motocyklistów z zakresu udzielania pierwszej pomocy i zabezpieczania miejsca zdarzenia.

Podczas zainscenizowanego wypadku drogowego z udziałem motocyklisty, uczestnicy akcji musieli wykazać się nie tylko wiedzą teoretyczną ale i umiejętnościami praktycznymi. Wielu z nich poradziło sobie wyśmienicie udzielając poszkodowanemu motocykliście przedmedycznej pomocy. Był to też odpowiedni czas dla tych, którzy zapomnieli o podstawowych zasadach niesienia pomocy. Pod fachowym okiem specjalistów mogli przypomnieć sobie i przećwiczyć na fantomach zasady resuscytacji.

Dla wszystkich motocyklistów, którzy zdecydowali się wziąć udział w policyjnych działaniach, poza dyplomami, ufundowano upominki przydatne w podróży na wakacje -  kamizelki odblaskowe, motocyklowe apteczki i trójkąty ostrzegawcze.

(KWP w Katowicach / mw)

  • Bezpieczny motocyklista w drodze na wakacje - kontrola drogowa
  • Bezpieczny motocyklista w drodze na wakacje- policjanci kontrolują motocyklistę
  • Bezpieczny motocyklista w drodze na wakacje - symulacja miejsca wypadku
  • Bezpieczny motocyklista w drodze na wakacje - symulowane miejsce wypadku
  • Bezpieczny motocyklista w drodze na wakacje - udzielanie pomocy pozorantowi
  • Bezpieczny motocyklista w drodze na wakacje - nagrody dla uczestników akcji
Powrót na górę strony