Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Skuteczne negocjacje uratowały mężczyznę

Data publikacji 29.06.2015

Wrocławscy policjanci o poranku w minioną sobotę otrzymali zgłoszenie o desperacie, który zamierzał targnąć się na swoje życie skacząc z drzewa, z wysokości 6 metrów. Podjęte działania i negocjacje doprowadziły do uratowania młodego mężczyzny. Udzielono mu pomocy lekarskiej. Prawdopodobnie takie zachowanie spowodowane było problemami osobistymi.

W sobotni poranek (27.06 br.) policjanci z komisariatu Wrocław Leśnica zostali powiadomieni o mężczyźnie, który prawdopodobnie zamierza popełnić samobójstwo. Informacje o zdarzeniu w okolicach stawów w Leśnicy funkcjonariusze otrzymali ok. godz. 7:00. Natychmiast w ten rejon skierowane zostały służby ratunkowe, w tym policjanci i strażacy. Na miejscu okazało się, że desperat stał na gałęzi drzewa, na wysokości ok. 6 metrów. Mężczyzna groził skokiem w momencie, gdy ktoś się do niego zbliży.

W związku z tym do działań włączył się policyjny negocjator oraz psycholog. Z mężczyzną nawiązano kontakt, a po kilkudziesięciu minutach prowadzonych negocjacji udało się przekonać desperata do zejścia na ziemię. Wtedy okazało się, że jest to 26-letni mieszkaniec gminy Miękinia. Mężczyzna trafił pod opiekę lekarzy. Prawdopodobnie przyczyną takiego zachowania były problemy osobiste.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony