Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nielegalny tytoń w rękach Policji

Data publikacji 29.06.2015

Kryminalni z Komisariatu Policji w Swarzędzu zatrzymali cztery osoby podejrzane o obrót wyrobami tytoniowymi. Straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconej akcyzy oszacowano na 130 tysięcy złotych. Ponadto troje z nich odpowie za inne przestępstwa w tym: kradzieże, włamania oraz kierowanie w stanie nietrzeźwości.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Swarzędzu 23 czerwca br. zatrzymali cztery osoby podejrzane o obrót wyrobami tytoniowymi na terenie Wielkopolski. Członkowie tej grupy to dwie kobiety i dwóch mężczyzn.

Podczas czynności, w samochodzie, którym poruszali się sprawcy, policjanci ujawnili 1600 paczek papierosów bez akcyzy. Kobieta, która prowadziła pojazd, była nietrzeźwa. Dalej działając w oparciu o zebrane informacje, policjanci namierzyli miejsca magazynowania kolejnych wyrobów tytoniowych. W wyniku przeszukań ujawniono kolejne 6500 paczek papierosów bez akcyzy oraz 5 kilogramów tytoniu. Nielegalny proceder naraził Skarb Państwa na straty rzędu 130 tysięcy złotych.

Zatrzymane osoby odpowiedzą za posiadanie i nabywanie wyrobów akcyzowych, bez oznaczenia ich znakami skarbowymi. Za nielegalny proceder i narażenie Skarbu Państwa na straty grozi im kara więzienia do lat 3. Ponadto kobieta odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

To jednak nie wszystko. Na podstawie zgromadzonych przez policjantów materiałów mężczyznom zatrzymanym za nielegalny obrót wyrobami tytoniowymi postawiono zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem. Wstępnie funkcjonariusze ustalili, że podejrzani od początku br. z poznańskich marketów dokonali kilkunastu kradzieży elektronarzędzi i sprzętu elektronicznego, a także dwóch włamań do piwnic, z których skradli rowery. Skradziony sprzęt sprzedawali w lombardach lub na bazarach. Za te czyny grozi im nawet 10 lat więzienia.

(KWP w Poznaniu / mw)

  • Kobieta z kajdankach stoi obok auta z otwartym bagażnikiem, przed bagażnikiem karton z paczkami papierosów
  • Kartony i worki z paczkami papierosów
  • Policjant z zatrzymanym mężczyzną, w tle leżą paczki papierosów
Powrót na górę strony