Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rozpracowana grupa przestępcza kradnąca luksusowe auta w Niemczech i w Polsce

Data publikacji 29.06.2015

Nawet do 10 lat pozbawienia wolności grozi członkom grupy przestępczej rozpracowanej przez wrocławskich policjantów, a zajmującej się kradzieżami samochodów. Grupa działała na terenie, co najmniej trzech województw – dolnośląskiego, opolskiego i wielkopolskiego, a także na terenie Niemiec. Zatrzymani 3 mężczyźni, którzy zostali już tymczasowo aresztowani, usłyszeli na chwilę obecną 30 zarzutów włamań do pojazdów i ich kradzieży. Ich łupem padały głównie luksusowe samochody marki Audi, ale także BMW, Mercedes oraz motocykle. Skradzione pojazdy trafiały do zlikwidowanej przez policjantów dziupli, gdzie były demontowane.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, zajmujący się zwalczaniem przestępczości samochodowej, prowadząc działania operacyjne rozpracowali grupę przestępczą zajmującą się kradzieżami samochodów. W sprawie tej funkcjonariusze ustalili i zatrzymali 3 mężczyzn podejrzanych o ten przestępczy proceder. Zatrzymani to mieszkańcy powiatu oleśnickiego i wrocławskiego, w wieku od 25 do 38 lat.

Zatrzymania podejrzanych, to efekt działań prowadzonych przez policjantów już od kilku miesięcy. Przypomnijmy, że w lutym br. funkcjonariusze zlikwidowali we Wrocławiu dziuplę, do której trafiały kradzione samochody. Tam były demontowane, a uzyskane z nich części następnie sprzedawano za pośrednictwem internetowych portali ogłoszeniowych lub na giełdach samochodowych na terenie kraju. Podczas likwidacji dziupli w ręce policjantów wpadł na gorącym uczynku mężczyzna, który demontował kradzione auta. Zabezpieczono tam 5 samochodów oraz części od co najmniej 20 kolejnych aut, których wartość oszacowano na kwotę co najmniej 2,5 miliona złotych.

Rozpracowując dalej tę grupę przestępczą funkcjonariusze ustalili i zatrzymali osoby odpowiedzialne za kradzieże aut. Jak wynika z ustaleń policjantów zajmujących się tą sprawą, grupa kradła samochody na terenie co najmniej trzech województw – dolnośląskiego, opolskiego i wielkopolskiego, a także na terenie Niemiec. Ich łupem padały głównie samochody marki Audi. Oprócz tej marki, podejrzani kradli też samochody marki BMW, Mercedes oraz motocykle. Skradzione pojazdy trafiały do dziupli, gdzie były później demontowane.

Zgromadzony w tej sprawie materiał dowodowy dał podstawę do przedstawienia podejrzanym na chwilę obecną 30 zarzutów. Za włamania do pojazdów i ich kradzieże, zatrzymanym grozi teraz kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Podejrzani zostali dzisiaj doprowadzeni do sądu w Oleśnicy, który po zapoznaniu się z materiałami, na wniosek prokuratury, zastosował wobec całej trójki środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.
Obecnie policja i prokuratura, w dalszym ciągu badają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Zatrzymani byli już wcześniej notowani za podobne przestępstwa. Teraz o ich dalszym losie zdecyduje sąd.

(KWP we Wrocławiu / mw)

  • Zatrzymany i policjant w kamizelce z napisem Policja
  • Zabezpieczone części od kradzionych pojazdów

Film Rozpracowana grupa przestępcza kradnąca luksusowe auta w Niemczech i w Polsce

Pobierz plik Rozpracowana grupa przestępcza kradnąca luksusowe auta w Niemczech i w Polsce (format mp4 - rozmiar 25.84 MB)

Powrót na górę strony