Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Postrzelił syna z wiatrówki

Data publikacji 29.06.2015

Z raną klatki piersiowej trafił do szpitala 14-latek, którego z wiatrówki postrzelił ojciec chłopca. Postępowanie w tej sprawie, pod kątem spowodowania poważnych obrażeń ciała, prowadzą lipnowscy śledczy.

Do zdarzenia doszło wczoraj (28.06.br.) wieczorem na podwórku, przed jednym z domów w gminie Lipno. Z ustaleń policjantów wynika, że 40 – latek postanowił sprawdzić swoje umiejętności strzeleckie. W tym celu strzelał z wiatrówki do skonstruowanej przez siebie tarczy, którą umieścił na ścianie budynku gospodarczego. Mężczyzna, po oddaniu serii strzałów miał podejść do tarczy, aby sprawdzić celność trafień. W pewnym momencie, wracając na miejsce, z którego strzelał, odwrócił się i wtedy pomyłkowo nacisnął na spust strzelby. Nieszczęśliwie, pocisk ranił 14-latka, który znalazł się na linii niekontrolowanego strzału. Chłopiec z raną w okolicy klatki piersiowej został przewieziony karetką pogotowia do szpitala. Policjanci sprawdzili, że jego 40-letni ojciec był trzeźwy.

Funkcjonariusze zabezpieczyli broń pneumatyczną mężczyzny, która zostanie poddana specjalistycznym badaniom. Postępowanie w tej sprawie prowadzone jest pod kątem spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Bydgoszczy / mw)

Powrót na górę strony