Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne uderzenie w narkotykowy biznes

Data publikacji 30.06.2015

Policjanci z Wydziału Kryminalnego i do walki z Przestępczością Narkotykową krakowskiej Policji zatrzymali cztery osoby zajmujące się handlem narkotykami. Podejrzani nabywali „towar” w większych, hurtowych ilościach, a następnie odpowiednio przygotowywali go do sprzedaży dla detalicznych odbiorców, z którymi spotykali się w ustalonych wcześniej miejscach. U zatrzymanych funkcjonariusze zabezpieczyli m.in. kilka kilogramów narkotyków i akcesoria kibolskie. Zatrzymani usłyszeli zarzuty udziału w obrocie środkami odurzającymi.

W ręce Policji najpierw trafiła przestępcza para -  mężczyzna i kobieta, a następnie ich wspólny kolega. W wynajmowanym przez parę mieszkaniu policjanci zabezpieczyli poporcjowane, przygotowane do sprzedaży narkotyki: amfetaminę, marihuanę oraz sprzęt do przygotowania i porcjowania środków. W drugim wynajmowanym przez 21-latka mieszkaniu także znaleziono gotową do sprzedaży amfetaminę i marihuanę.

Policjanci ustalili, że osoby te uczestniczyły w handlu narkotykami. Osobiście nabywali „towar” w większych, hurtowych ilościach. Następnie odpowiednio przygotowywali go do sprzedaży dla detalicznych odbiorców. Towar był odpowiednio, w zależności od zamówienia, porcjowany na mniejsze „działki”. Z odbiorcami zatrzymani spotykali się w ustalonych wcześniej miejscach „w mieście”, aby nie wzbudzić podejrzeń rzadko przyjmowali klientów w domu.

W przestępczych lokalach zabezpieczono: amfetaminę, marihuanę, tabletki ecstasy, kilka telefonów komórkowych, urządzenia do przygotowania narkotyków do sprzedaży, gotówkę i akcesoria kibolskie.

Policjanci namierzyli i zatrzymali następnie kolejnego członka tego przestępczego procederu. W ich ręce wpadła kolejna, duża ilość narkotyków. W wynajmowanym przez zatrzymanego 30-latka mieszkaniu zabezpieczono ponad 1,5 kg marihuany, kilkadziesiąt gramów amfetaminy oraz kilkaset gramów mefedronu. Sprawca posiadał kilka telefonów komórkowych, które wykorzystywał do kontaktów z dostawcą jak i z klientami oraz ponad kilkadziesiąt tysięcy złotych najprawdopodobniej pochodzących z handlu narkotykami. 30-latek jest również kibicem jednego z krakowskich klubów.

Mężczyzna, podobnie jak pozostała trójka zatrzymanych, usłyszał zarzuty udziału w obrocie środkami odurzającymi.

(KWP w Krakowie / mw)

  • Zabezpieczone narkotyki
  • Zabezpieczone narkotyki
  • Zabezpieczone narkotyki, telefony i akcesoria kibolskie

Film Film prezentujący zabezpieczone narkotyki

Pobierz plik Film prezentujący zabezpieczone narkotyki (format mp4 - rozmiar 6.62 MB)

Powrót na górę strony