Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt dla podejrzanego o włamanie na plebanię oraz ponad dwadzieścia innych czynów

Data publikacji 30.06.2015

Policjanci z Komisariatu Policji w Brzeszczach zatrzymali 24 – letniego mieszkańca Brzeszcz, podejrzanego o kradzież z włamaniem do plebanii oraz ponad dwadzieścia innych włamań. Areszt tymczasowy zakończył jego przestępczy proceder.

W nocy z 17/18 czerwca 2015 policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące włamania do pomieszczeń plebanii przy jednym z kościołów na terenie Brzeszcz, z których skradziono organy elektryczne. Policjanci natychmiast zajęli poszukiwaniem sprawcy  i już w kilka dni po zdarzeniu, na podstawie zebranych dowodów  zatrzymali 24 – letniego mieszkańca Brzeszcz. Podejrzany miał  już na swoim koncie ponad 20 innych kradzieży z włamaniem m. in. do domów jednorodzinnych na terenie Gminy Brzeszcze oraz kilku śląskich miejscowości.

Na podstawie zebranych materiałów, aby przerwać przestępczy proceder 24 – latka, śledczy wystąpili z wnioskiem o areszt do którego przychylił się sąd. Podejrzany wprost z policyjnej celi trafił  na trzy miesiące do aresztu. Sprawa jest rozwojowa gdyż policjanci podejrzewają, że zatrzymany ma związek jeszcze z innymi podobnymi czynami.  Za przestępstwa, których się dopuścił grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Krakowie / mw)

Powrót na górę strony