Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pani Minister Spraw Wewnętrznych z wizytą u tarnowskich policjantów

Data publikacji 30.06.2015

Pani Teresa Piotrowska, szefowa resortu Spraw Wewnętrznych gościła wczoraj z wizytą w Tarnowie. Pani Minister i towarzyszący jej Szef Gabinetu Politycznego Ministra Bartosz Loba, odwiedzili policjantów w największym miejskim komisariacie - Tarnów-Centrum przy ul. Narutowicza 6. Wyjątkowego gościa powitał gospodarz garnizonu - Małopolski Komendant Wojewódzki Policji, nadinsp. Mariusz Dąbek wraz z Komendantem Miejskim Policji w Tarnowie insp. Robertem Biernatem. Nie zabrakło również Pani poseł Urszuli Augustyn, Pełnomocnika Rządu do spraw bezpieczeństwa w szkołach i Sekretarza Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej.

Wizyta rozpoczęła się w samo południe, od spotkania z Małopolskim Komendantem Wojewódzkim oraz kierownictwem Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie, podczas którego Pani Minister zaznajomiła się ze specyfiką pracy tarnowskich policjantów oraz prowadzonymi przez nich działaniami na rzecz bezpieczeństwa publicznego.

Poruszona została również ważna kwestia inwestycji, w których finansowo partycypuje ministerstwo - budowy nowego komisariatu w mieście, pozyskania funduszy na kontynuację wymagającego pilnego remontu budynku komisariatu przy ul. Narutowicza oraz potrzeb w zakresie remontu komisariatu w Żabnie.

Pani Minister spotkała się również z policjantami i pracownikami cywilnymi tarnowskiej Policji. Była zainteresowana ich warunkami pracy i problemami  z jakimi na co dzień się borykają.  

Na spotkaniu z szefową resortu, obecna była też młodzież i dyrektorzy XVI Liceum Ogólnokształcącego im. Armii Krajowej w Tarnowie oraz Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Jana  Pawła II w Gromniku – placówek oświatowych, w których funkcjonują klasy o profilu policyjnym i w których wykładają tarnowscy policjanci.

W spotkaniu  uczestniczyli również policjanci w stanie spoczynku, zrzeszeni w działającym przy Komendzie Miejskiej Policji w Tarnowie Stowarzyszeniu Emerytów i Rencistów Policyjnych, których reprezentował przewodniczący Marian Sarkowicz. Wśród emerytowanych policjantów nie zabrakło pochodzącego z Tarnowa Jerzego Krawczyka - Wiceprezesa Zarządu Głównego Stowarzyszeniu Emerytów i Rencistów Policyjnych.

Miłym akcentem ministerialnej wizyty było uhonorowanie najlepszych tarnowskich policjantów. Doceniając ich pełną zaangażowania służbę, Pani Minister Teresa Piotrowska wręczyła pięciu z nich nagrody. W grupie wyróżnionych znaleźli się mł.asp. Dariusz Porębski, mł.asp. Ryszard Prusak, asp. Grzegorz Batko, asp. Antoni Wantuch i sierż.szt. Grzegorz Skrężyna.

(KWP w Krakowie / mw)

 • Pani Minister Spraw Wewnętrznych z wizytą u tarnowskich policjantów #1
 • Pani Minister Spraw Wewnętrznych z wizytą u tarnowskich policjantów #2
 • Pani Minister Spraw Wewnętrznych z wizytą u tarnowskich policjantów #3
 • Pani Minister Spraw Wewnętrznych z wizytą u tarnowskich policjantów #4
 • Pani Minister Spraw Wewnętrznych z wizytą u tarnowskich policjantów #5
 • Pani Minister Spraw Wewnętrznych z wizytą u tarnowskich policjantów #6
 • Pani Minister Spraw Wewnętrznych z wizytą u tarnowskich policjantów #7
 • Pani Minister Spraw Wewnętrznych z wizytą u tarnowskich policjantów #8
 • Pani Minister Spraw Wewnętrznych z wizytą u tarnowskich policjantów #9
 • Pani Minister Spraw Wewnętrznych z wizytą u tarnowskich policjantów #10
 • Pani Minister Spraw Wewnętrznych z wizytą u tarnowskich policjantów #11
 • Pani Minister Spraw Wewnętrznych z wizytą u tarnowskich policjantów #12
 • Pani Minister Spraw Wewnętrznych z wizytą u tarnowskich policjantów #13
 • Pani Minister Spraw Wewnętrznych z wizytą u tarnowskich policjantów #14
 • Pani Minister Spraw Wewnętrznych z wizytą u tarnowskich policjantów #15
Powrót na górę strony