Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymali sprawców i odzyskali Audi Q5

Data publikacji 30.06.2015

Policjanci z Zespołu Ruchu Drogowego z Komendy we Wschowie odzyskali skradziony samochód Q5 o wartości blisko 100 tysięcy złotych. Zatrzymany po pościgu 23- letni kierowca wraz z kolegą zostali aresztowani. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W piątek (26 czerwca br.) policjanci z Zespołu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji we Wschowie postanowili zatrzymać do kontroli drogowej audi jadące drogą krajową nr 12. Po zatrzymaniu kierujący 23-latek porzucił pojazd i zaczął uciekać w kierunku pobliskiego lasu. Policjanci natychmiast podjęli pościg zatrzymując mężczyznę. Po sprawdzeniu Audi Q5 w policyjnych systemach policjanci ustalili, że pojazd pochodzi z kradzieży z terenu Niemiec. Samochód został zabezpieczony na parkingu strzeżonym, natomiast 23-letni mężczyzna zatrzymany we wschowskiej komendzie.

Mężczyźnie, podczas czynności procesowych, przedstawiono zarzut kradzieży z włamaniem. Na wniosek Policji i Prokuratury Sąd Rejonowy we Wschowie zastosował trzymiesięczny areszt wobec zatrzymanego. Do aresztu trafi także 29-letni wrocławianin, który został zatrzymany wspólnie z kolegą. Jak się okazało, prowadził on pojazd pomimo cofniętych uprawnień. Za popełnione przestępstwa mężczyznom grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Odzyskane audi Q5 o wartości blisko 100 tysięcięcy złotych niebawem zostanie zwrócone właścicielowi.

(KWP w Gorzowie / mw)

  • Policjantka przeszukuje odzyskane audi
  • Policjantka przeszukuje odzyskane audi
Powrót na górę strony